Zavrieť

Porady

exekucia a nehnuteľnosť

Dobrý deň, potrebujem poradiť...
S manželkou sme uzavreli manželstvo v roku 2003, moje dlhy vznikli zo živnostenského podnikania v roku 2008, následne nám bolo zrušené súdom BSM v roku 2010, v tom čase sme boli úplne bez majetku. Chcem sa spýtať, či može exekútor siahnuť na majetok manželky ak si chceme kúpiť nehnuteľnosť v tomto roku - len na manželku, ak máme stále zrušené BSM, alebo by bolo lepšie kupiť to na deti ?
A ak by si manželka založila s.r.o. ako jediná majiteľka, može jej za uvedené moje exekúcie siahnuť na firmu exekútor ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Ako účastník konania máš právo nahliadnu do spisu a zistiť prečo ti dlh narástol o 30 000 €. Je ťažké sa vyjadriť k tomu, z akého titulu narástol, keďže nám nie je známy exekučný titul, resp. plnenie z exekučného titulu. Tak isto by som si dal vyúčtovať trovy exekúcie, prečo sú tak vysoké a v konečnom dôsledku by som sa snažil riešiť celú situáciu s exekútorom aktívne, nie ako voš pod chrastou. Spoluprácou sa dá veľmi veľa ušetriť, viem o čom hovorím.
    K pôvodnej otázke ohľadom nehnuteľnosti. Tým že BSM neexistuje nehnuteľnosť nadobudne manželka do výlučného vlastníctva. Výhoda: tvoj exekútor na dom nesiahne, nevýhoda, manželka ťa môže z domu pokojne kedykoľvek vyhodiť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ondrej40 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť...
    S manželkou sme uzavreli manželstvo v roku 2003, moje dlhy vznikli zo živnostenského podnikania v roku 2008, následne nám bolo zrušené súdom BSM v roku 2010, v tom čase sme boli úplne bez majetku. Chcem sa spýtať, či može exekútor siahnuť na majetok manželky ak si chceme kúpiť nehnuteľnosť v tomto roku - len na manželku, ak máme stále zrušené BSM, alebo by bolo lepšie kupiť to na deti ?
    A ak by si manželka založila s.r.o. ako jediná majiteľka, može jej za uvedené moje exekúcie siahnuť na firmu exekútor ? Ďakujem
    ...že poddžubnem a na otázku ( zvýraznené ) odpoviem takpovediac svojsky ?

    Nebolo by najlepšie dlhy zaplatiť ???????
    Ty si ideš kupovať nehnuteľnosť a niekomu inému tie dlhy môžu chýbať ...

    Kua názory občas číta jeden ...
    ...že vraj živnostník ???...iný výraz by som použil - festovno tvrdý ...

    Ondrej40 je offline (nepripojený) Ondrej40

    Ondrej40
    buchač Pozri príspevok
    ...že poddžubnem a na otázku ( zvýraznené ) odpoviem takpovediac svojsky ?

    Nebolo by najlepšie dlhy zaplatiť ???????
    Ty si ideš kupovať nehnuteľnosť a niekomu inému tie dlhy môžu chýbať ...

    Kua názory občas číta jeden ...
    ...že vraj živnostník ???...iný výraz by som použil - festovno tvrdý ...
    Milý diskutujúci,máš pravdu, ale na toto som prisiel uz davno a nepotreboval som radu od teba.Ale skusim ti vysvetlit preco to nechcem zaplatit.AK ti pride exekucia na 3350euro a za 4roky neplatenia sa ti zvysi na 36230euro tak by si to chcel zaplatit?A teraz mozes odpovedat......
    Podla teba je normalne ze si nejaka spolocnost a exekutor navysi viac ako 30000eur?
    Podla mna je to uzera ktoru podporuje este aj tento stat.Jednalo sa o nezaplateny leasing ,kupil som dodavku za 270000skk po dvoch rokoch splacania zostalo uz len 1rok doplatenia ale situacia sa zmenila a nemal som peniaze ho doplatit, takze auto zobrali, predali/v tej dobe malo auto hodnotu okolo 180000skk/ a podotýkam ze dva roky po 10000skk sa riadne platilo a akontacia na zaciatku bola 90000skk.
    Takze som zaplatil leasing 90000akontacia+240000splatky+auto predali mozno len za 60000skk
    a este si vypýtali dlznu sumu 3350eur skorej sa stalo zahadne 36230eur.

    Toto sa moze stat len na slovensku!!!!!
    Teraz bud mudry......
    Naposledy upravil Ondrej40 : 21.02.13 at 11:14

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ondrej40 Pozri príspevok
    Milý diskutujúci,máš pravdu, ale na toto som prisiel uz davno a nepotreboval som radu od teba.Ale skusim ti vysvetlit preco to nechcem zaplatit.AK ti pride exekucia na 3350euro a za 4roky neplatenia sa ti zvysi na 36230euro tak by si to chcel zaplatit?A teraz mozes odpovedat......
    Podla teba je normalne ze si nejaka spolocnost a exekutor navysi viac ako 30000eur?
    Podla mna je to uzera ktoru podporuje este aj tento stat.Jednalo sa o nezaplateny leasing ,kupil som dodavku za 270000skk po dvoch rokoch splacania zostalo uz len 1rok doplatenia ale situacia sa zmenila a nemal som peniaze ho doplatit, takze auto zobrali, predali/v tej dobe malo auto hodnotu okolo 180000skk/ a podotýkam ze dva roky po 10000skk sa riadne platilo a akontacia na zaciatku bola 90000skk.
    Takze som zaplatil leasing 90000akontacia+240000splatky+auto predali mozno len za 60000skk
    a este si vypýtali dlznu sumu 3350eur skorej sa stalo zahadne 36230eur.

    Toto sa moze stat len na slovensku!!!!!
    Teraz bud mudry......
    Milý dĺžnik ...
    Ja neriešim cudzie ( netove ) dlžoby ako také , na tie moje pohľadávky som tiež poslal exeho , nech sa dlžník krúti jak ten had , jeho problém ...
    ...a môj príspevok by som nebral ako radu , ale ako skôr názor ...

    Vravíš , spomínaš tie 4 roky neplatenia , lebo si nemal na lízu ...a teraz tu vyplakávaš ???
    Takže , ak je toto pravda a nie fikcia , tak sa dupľom divím , že si to nechal až tak ďaleko zájsť...
    Nečudujem sa spoločnosti a ani exekútorovi , keď Ti idú po krku ...

    Záhadné nie je nič ... ak zájdeš k exekútorovi , vyvedie Ťa z omylu ...

    Slovensko nerieš ... v Engliš by si už sedel v base pre dĺžníkov , platí zákon z roku cca 1670 ( storočie hore - dole ) ...
    Múdry ani nie ... skôr reálny ...

    exekucia a nehnuteľnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.