Zavrieť

Porady

predkontácia-dobropis

Poradí mi prosím niekto, ako vo Fakturáciach - číselníkoch a následne v Číselníkoch-predkontácie zaúčtovania predvoliť došlý dobropis za tovar nadobudnutý z EU? Ako ho dostať na riadky 23 a 24 daňového priznania DPH? A ešte jedna otázka : V roku r 2006 som ešte len začala účtovať v D/W a potrebovala som dostať na počiatočné stavy DDNZ (daňové doklady na zálohy). Nahrala som ich v roku 2005 a preniesla cez zobrazenia do roku 2006. V jednom doklade som sa však pomýlila v čísle dokladu a ten sa mi v roku 2006 nedá vystornovať ani vymazať i keď som ho v roku 2005 vystornovala i vymazala. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    Poradí mi prosím niekto? I keď si myslím, že pre dobré meno firmy by mali "chlapíci" z Datalocku sem-tam pozrieť i na takéto stránky. Ďakujem

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    anelly
    Poradí mi prosím niekto? I keď si myslím, že pre dobré meno firmy by mali "chlapíci" z Datalocku sem-tam pozrieť i na takéto stránky. Ďakujem
    anelly, poradiť Ti neviem, ale bol tu na Porade pracovník Datalock-u. Jeho nick bol bocian. Skús ho kontaktovať ce ss.

    V tejto diskusii prispieval. Klikni si pravým tlačítkom myši na jeho nick a môžeš poslať ss. Ak Ti bude chcieť odpovedať, bolo by dobré problém riešiť priamo na Porade a nie cez ss. Možno pomôžete aj iným.
    http://www.porada.sk/showthread.php?...%2Adatalock%2A
    Naposledy upravil účtovník 007 : 08.03.06 at 11:25

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    Zdravím všetkých, už som vyriešila záhadu dobropisov a rada poradím aj ostatným. Sú dve možnosti ako dostať dobropisy do riadku 23 a 24 DP DPH :
    1. Pri zápise dobropisov do knihy faktúr postupujeme ako pri faktúrach (suma je mínusom), ALE pod poznámkou je okienko : číslo dobropisovanej faktúry - ak ho vyplníme, tak pôjde automaticky na riadok 23 a 24.
    2. Ak už máme doklad zaúčtovaný a neprešiel na riadok 23 a 24, vojdeme do DPH - daň doklady na vstupe/výstupe, označíme riadok kliknutím naň, potom vôjdeme do mhlavnej rolety (menu) do ZOBRAZENí a tam je ponuka : zmeň doklad na dobropis.
    A je to.

    predkontácia-dobropis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.