Zavrieť

Porady

Tlač DP v alfe

Prosím Vás kto mi pomôže? Prvý krát robím v alfe, mám spravený peňažný denník a ked som si chcela vytlačiť danové priznanie tak mi tam vypíše len moje iniciály a nič viac. Prosím poraďte ako pokračovať. Ďakujem
Usporiadat
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Treba zavolať HOT LINE, mám dobré skúsenosti
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Števka
Prosím Vás kto mi pomôže? Prvý krát robím v alfe, mám spravený peňažný denník a ked som si chcela vytlačiť danové priznanie tak mi tam vypíše len moje iniciály a nič viac. Prosím poraďte ako pokračovať. Ďakujem
To znamená že predná strana je vyplnená ? Tak si vezmi výkaz o PaV a ďalej vyplňuj PD podľa strán a Alfa ti to všetko spočíta. Nezabudni na deti a manželku/la vyplniť na druhej strane, aby ti uplatilo DB atď.
Pekný deň...
Naposledy upravil Manual : 06.03.06 at 13:22
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Števka
Prosím Vás kto mi pomôže? Prvý krát robím v alfe, mám spravený peňažný denník a ked som si chcela vytlačiť danové priznanie tak mi tam vypíše len moje iniciály a nič viac. Prosím poraďte ako pokračovať. Ďakujem
A čo by si viac chcela , tie údaje si tam musíš Ty vpísať do príslušných koloniek ,DP nenaberá automaticky údaje z peňažného denníka . Výkazy o príjmoch a výdavkoch áno, s časti aj Výkazy o majetku a záväzkoch , ale DP vpisovať .
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Skús si ešte skontrolovať, či máš všetko vyplnené vo "firemných iniciáloch" a napr. aj číslo bankového účtu a pod.
0 0
stela-stela stela-stela

stela-stela je offline (nepripojený) stela-stela

Števka
Prosím Vás kto mi pomôže? Prvý krát robím v alfe, mám spravený peňažný denník a ked som si chcela vytlačiť danové priznanie tak mi tam vypíše len moje iniciály a nič viac. Prosím poraďte ako pokračovať. Ďakujem

v alfe si musis najskor vytlacit vykaz o prijmoch a vydavkoch a sucty opisat do danoveho priznania. a hlevne si to treba dobre nastavit v nastaveniach kde si zadavas ulavy na dani
0 0
Števka Števka

Števka je offline (nepripojený) Števka

Ďakujem Stela. Dúfam, že som to dobre pochopila. Vytlačila som si obidva výkazy. A vpísala som do DP len príjmy, výdavky a v DP som si nastavila odpočet na daňovníka 87 936. Základ dane je 0. Dúfam, že to je všetko čo bolo treba urobiť.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Vypĺňam tiež DP B v Alfe, v r. 2004 bola strata, teraz je zisk. Tú stratu chcem zapísať do oddielu IX. - riadok 52 , vľavo rok vpravo sumu, ale na riadku 57 mi stále nič nedáva. Čo robím zle? Alebo ju treba (stratu) dať ako pripoč. resp. odpoč. položku? a ten oddiel IX je len evidenčný?!? Prosím, poraďte krosáci.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Na r. 57 sa ti dáva strata z r. 43., čiže tam by sa ti dala strata z roku 2005. Takže ked ty máš zisk tak tam nič nepíšeš.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

va1ke
Na r. 57 sa ti dáva strata z r. 43., čiže tam by sa ti dala strata z roku 2005. Takže ked ty máš zisk tak tam nič nepíšeš.
A kde napíšem tú stratu z r. 2004?
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

r. 52.a následne r. 65
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

va1ke
r. 52.a následne r. 65
Ďakujem pekne, veď je to tam aj napísané, ale ja nemám kedy ani čítať. Ešte raz vďaka.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Nemáš za čo. Hlavne, že si to vyriešila. Pa
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Prosím Vás, kde v Alfe sa nastavuje výška odpoč. položky? Stále mi tam hádže minuloročnú.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ZuzanaA
Prosím Vás, kde v Alfe sa nastavuje výška odpoč. položky? Stále mi tam hádže minuloročnú.
Zuzka daj tlačiť DP, v lavom hornom rohu máš Program, klikni a tam si nastav čo potrebuješ
Pekný večer...
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Dík Janko, asi nevidím pre oči
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ZuzanaA
Dík Janko, asi nevidím pre oči
A máš to ?????????
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Áno, už som to nastavila. Ešte raz dík.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Zase mám niečo....Prosím, neviete mi poradiť prečo mi nesedí vo výkaze majetku a záväzkov r. 11 - účty v bankách so sumou z peň. denníka? Odkiaľ berie Alfa ten údaj do výkazu?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ZuzanaA
Zase mám niečo....Prosím, neviete mi poradiť prečo mi nesedí vo výkaze majetku a záväzkov r. 11 - účty v bankách so sumou z peň. denníka? Odkiaľ berie Alfa ten údaj do výkazu?
Alfa to bere z PD. To znamená, že suma v PD sa musí rovnať sume = konečnému stavu na BV. Ak to nie je tak, asi si nezadala počiatočný stav na BU alebo nemáš zaúčtované všetky operácie napr. vklady a výbery čo idú cez priebežné položky. Dala si si kontrolu účtovania ? Hlási Ti niečo ?
Pekný večer...
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Lenže sumu v PD mám správnu, presne podľa bankového výpisu, PS bol, všetko je zaúčtované. Nehlási mi nič. Proste ako keby mi do výkazu vzalo číslo z niečoho iného.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať