Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti po PN

Vznikne mi narok na podporu v nezamestnanosti, ked som pocas dlhodobej PN, konkretne 31.10.2012 rozviazala pracovny pomer dohodou so zamestnavatelom? PN mi skonci k 1.5.2013. Zaroven som pocas zamestnania pracovala ako podriadeny financny agent, ale nie na zivnost, iba na zaklade povolenia narodnej banky, cize slobodne povolanie. Povolenie mi stale plati, i ked momentalne pocas PN tuto cinnost nevykonavam. Mam sa hned 2.5.2013 hlasit na urade prace? Bude mi priznana podpora v nezamestnanosti? Pred skoncenim pracovneho pomeru som bola zamestnana nepretrzite 2,5 roka, predtym 3 roky na rodicovskej dovolenke a pred nou som bola 10 rokov zamestnana nepretrzite.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    O podporu môžeš požiadať najneskôr 30.10.2013 tj. do jedného roka od skončenia PP.
    A kedže si podriadený finančný agent, tak sa nemôžeš zaevidovať na UP , pretože z ich pohľadu si SZCO , detto aj ZP ťa bude vnímať ako SZCO. Takže po skončení PN , kedže už nie si zamestnanec si musíš platiť odvody do ZP z minima tj. 55,02 eur.
    Ak chceš sa zaevidovať na UP, tak si musíš zrušiť povolenie v NBS. Upozornujem, UP toto automaticky preveruje, takže ťa ani nezaradia do evidencie.

    Podpora v nezamestnanosti po PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.