Zavrieť

Porady

Ako donútiť suseda k náprave úmyselne poškodenej veci

Dobrý deň potreboval by som poradiť vo veci úmyselného poškodenia odvodňovacieho systému mojím susedom.Na hranici našich pozemkov môj sused rozbil odvodňovacie a aj potrubie zo septíka ktoré roky viedlo jeho pozemkom a pokračovalo cez ďaľšie pozemky a snažil sa o upchatie tochto potrubia.Bohužiaľ odvádzaná voda teraz vyteká po povrchu jeho pozemku.Septik momentálne odvádzam pomocou čerpadla do 50m vzdialenej kanalizácie.Na aký úrad sa mám obrátiť aby ho donútil vykonať nápravu,lebo vodu z odvodnenia domu a záhrady ja nedokážem inam stiahnuť.On má požiadavku aby som odvodnenie poupchával na svojom pozemku čo je v zásade proti zdravému rozumu,pretože celú situáciu spôsobil on a ja požadujem aby to uviedol do pôvodného stavu a odvádzaná voda by odtekala kadiaľ odtekala 30 rokov.Ďakujem za každú informáciu. Andrej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozes sa obratit na mestsky/obecny urad,ktory moze vyzvat suseda k naprave.Taktiez na Policu a sud.

    Pomoct by vedela aj okresna regionalna hygiena,ale nepises, kde sa splaskova voda a septik odvadzali. Ak to bolo nejak "navolno" niekam do stratena,tak mozes mat aj ty problem,/spolu s ostatnymi pripojenymi/lebo obsah zumpy patri do kanalizacie,alebo treba dat odviest firme, ktora ma povolenie na odvoz fekalii.

    U nas je napr. jednorazove vypustanie zumpy do ver.kanalizacie prisne zakazane, su za to 1000€ pokuty.

    Predtym,ako sa pustis do boja,over si,ci doterajsie postupy odvodu splaskov boli legalne...a mozno by bolo najvhodnejsie pripojit sa na ver.kanalizaciu a mas pokoj a bez problemov.

    Ako donútiť suseda k náprave úmyselne poškodenej veci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.