Zavrieť

Porady

Kto mi môže dať na jeden deň celodennú vychádzku na PN?

som na PN, mám 2x2 vychádzky, ale potrebovala by som na jeden deň celodennú vychádzku. kto mi ju môže dať, doktor alebo mám ísť na sociálnu poisťovňu a povedať im pravý dôvod? mám ísť na svadbu ako svedok.
Naposledy upravil Richard : 06.05.13 at 10:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    celodenná vychádzka neexistuje, A nepomôže ti ísť ani na SP. Tu by som vari doplnila, že ak by tam išla - tak sa s ňou baviť nebudú asi. Ale ak by sa dokázala dohodnúť s lekárkou, tak nevidím problém - Ale nepredpokladám, že môže nahlásiť, že počas PN je na svadbe. Musíš sa zmieriť s tým, že svedok nebudeš - prípadne je potrebné ukončiť PN. Všetko ostatné sa považuje za porušenie liečebného režimu.
    Naposledy upravil willma : 07.05.13 at 10:45
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pepa Existuje inštitút neobmedzených vychádzok. Uvádzaš, že všetko ostatné sa považuje za porušenie liečebného režimu - čo je to všetko ostatné? O porušení liečebného režimu rozhoduje výlučne ošetrujúci lekár a rozsah vychádzok je tiež v kompetencii ošetrujúceho lekára........
    willma možno existuje, ale keby lekár uznal za vhodné, tak jej takú vychádzku dá, predpokladám, že sa to týka minimálneho množstva diagnóz
    DanielaSL Aj ja viem, že existuje, svojho času aj KarolZA takú celodennú vychádzku mal. Takže by som Danka na tvojom mieste opravila prvú vetu....v odpovedi. Lebo nie je správna.
      zbaliť

    majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

    majka 62
    Ja vždy nahlásim svojej ošetrujúcej lekárke, ktorá PN vypísala, že napr. cestujem k rodičom cez víkend a nebudem sa zdržiavať na nahlásenej adrese, ktorá je uvedená na PN. Nahlásim jej mesto, prípadne presnú adresu, ak vyžaduje. Samozrejme lekárka s tým musí súhlasiť, ak by zdravotný stav nedovoľoval a lekárka by nesúhlasila, tak nič nezmôžete. Moja neterka bola PN, nahlásila, že ide na svadbu a nebol problém. Záleží hlavne od zdravotného stavu, ale tipujem keď máte vychádzky 2+2, tak by nemal byť problém.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Erika -Pepa dala najlepšiu odpoveď......škoda, že neviem prideliť body za užitočné.
    Nakoniec kto iný nám vie poskytnúť lepšiu odpoveď...ako osoba, ktorá s tým pracuje? Ja by som to dasenka123 skúsila možno najprv u lekárky.
    Naposledy upravil DanielaSL : 07.05.13 at 10:35
    terezamaria Presne, Pepa dala najlepšiu odpoveď, škoda že to dala ako komentár a nie odpoveď. Na komentár sa nedajú prideľovať body.

    Kto mi môže dať na jeden deň celodennú vychádzku na PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.