Zavrieť

Porady

môže exekútor siahnuť na manželov majetok?

ahojte, prosím vás o radu, na firmu, kde som konateľkou, ale nie spoločníčkou, došla exekúcia. môže exekútor siahnúť na môj majetok? ja nevlastním nič, ale môže siahnúť na manželov majetok?dakujem pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Počas trvania manželstva by mohol exekútor siahnuť na majetok v BSM, lebo aj tam je majetok povinného (§ 147 obč.z.). Nemôže siahnuť na výlučný majetok druhého manžela.

    § 147

    (1) Pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

    (2) To neplatí, ak ide o pohľadávku veriteľa jedného z manželov, ktorí sa dohodli podľa ustanovení § 143a, pokiaľ táto pohľadávka vznikla pri používaní majetku, ktorý nepatrí do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Exekútori sú takí drzí, že ti siahnu na všetko // ale mal by byť dodržaný tzv "postup padajúceho h... " = vo firme niekto niečo doondí / za to príde na ňu exekúcia / firma si to vyinkasuje cestou najmenšieho odporu (napr od teba, ak ťa presvedčia, že ty ako konateľka si hmotne zodpovedná za všetko - - načo by hľadali skutočného vinníka ///// a až následne ty si to zinkasuješ od manžela, keď mu siahneš na peniaze // alebo : až následne ty zinkasuješ od manžela, keď mu siahneš na peniaze (bez toho / miesto toho aby si siahla inde )

    môže exekútor siahnuť na manželov majetok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.