Zavrieť

Porady

Chcem eshop - čo všetko pre to treba spraviť?

Zdravím vospolok.

Tento týždeň som odmaturoval, čoskoro idem na výšku, mám 18 rokov a chcem roztočiť biznis aby som mal za čo študovať.

Netrvalo to dlho a zistil som, že to zrejme nebude také jednoduché. Medzitým som narazil na túto stránku a tak som sa rozhodol spýtať skúsenejších.

Čo všetko treba spraviť pre to, aby som si mohol otvoriť eshop? Myslím tým hlavne také veci ako živnosť, rôzne odvody a podobne. Uvítam aj materiály, ktoré by som si mal preštudovať, takže v kľude postujte čo vás napadne a má to nejakú informačnú hodnotu.

Ak niečo neviete určite budem rád ak to niekde do zátvoriek pripíšete, aby som to bral s rezervou

+ Ešte posledná vec - ponúkajú niektorí tvorcovia eshopov aj takú funkciu ako majú napr. stávkové kancelárie? Myslím tým "fundovanie" účtu.

ĎAKUJEM!
Naposledy upravil W.u.n.j.o : 29.05.13 at 09:30
3 komentárov     zbaliť
kezeso Plus, za odvahu.
kaitreia čo myslíš pod fundovaním účtu? vloženie kreditu? ešte som sa nestretla s tým, že by to bolo bežne ponúkané, možno jedine formou nejakého modulu.
W.u.n.j.o Presne tak, kredit akokeby
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marco18 je offline (nepripojený) Marco18

    Marco18
    Cau, nieco najdes v tychto temach: http://www.porada.sk/t125245-eshop-zaciatok.html, http://www.porada.sk/t203088-eshopy-zaciatky.html alebo v tomto clanku: http://www.epodnikanie.sk/podnikanie...-na-internete/

    Otazka je co chces predavat. Urcite treba najst dobreho dodavatela tovaru a vhodny eshop. Ak zacinas, skusas, urcite eshop na prenajom (http://webaster.sk, http://www.shoptet.sk). Vstupne naklady su oprotim rieseniu na mieru individualne.

    Potom sa zameraj na propagaciu eshopu a optimalizaciu - SEO (aspon zakladne upravy klucovych slov v titulkoch, nadpisoch v obsahu, registracia webu, socialne siete...).
    W.u.n.j.o Vďaka, pomohlo

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    najprv prestuduj rubriku http://www.porada.sk/eshop, vela veci je tam uz vysvetlenych,

    hore do vyhladavaca daj klucove slova - zivnost, zaciatky podnikania, odvody, ...

    prestuduj si zakony - obchodny, zivnostensky, dan z prijmu, DPH, o uctovnictve, o ochrane spotrebitela, o ochrane spotrebitela pri podomovom a zasielkovom predaji, o bezpecnosti vyrobkov, ...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Nakoľko si študent, tak ja osobne by som odporúčala radšej sro, ako živnosť. Najmä z toho dôvodu, že pokiaľ si študent, tak odvody za teba platí štát. Ale v prípade, že budeš mať živnosť, hrozí riziko, že si budeš musieť platiť sám.
    Teda, hlavne v prípade, že predpokladáš zaujímavejší obrat. Priprav sa však na to, že žiaden eshop nejde sám od seba - chce to čas, ako všetko. Veď si len zober, že zabaliť denne 3-4-10 balíkov chvíľu trvá. Aj keď si papierovačky maximálne zjednodušíš...
    W.u.n.j.o Čo sa týka sro, čítal som na niekoľkých zdrojoch, že je tam potreba dosť vysoké základné imanie (cca 5000e?). Čo to pre mňa znamená + je to pravda? + dá sa to nejak obísť?
    Myslím si, že v dnešnej dobe to už nie je ani tak o vysokej cene ako o správnom výbere vývojára. Druhá vec, mnoho začínajúcich "podnikateľov" má prehnané nároky na eshop. V mnohých prípadoch naozaj stačí rozmýšľať, v čom budeš podnikať. Ďalej čo všetko má eshop obsahovať ako taký. Ak ideš predávať značkový tovar a počet tovaru je do pár stoviek kusov tak sú rôzne opensource (skutočne zadarmo) a free-to-use ( môžeš používať zadarmo, kým nepotrebuješ podporu alebo nejakú zmenu od výrobcu) eshopy. Ich vývoj je rádovo na niekoľko hodín (tzv. implementácia). ak to bude rozsiahlejšie, viac kusov a podobne, treba počítať s vyššou cenou a časom.

    Ako príklad ti poviem, že poznám pár ľudí, čo sa dali na cestu "spravím si sám". Dopredu ti poviem - nerob to! Nie preto, že by si to nezvládol, alebo že by mi ušla zákazka , to nie. Ale preto, lebo zabiješ pól roka s tým a potom zistíš, že to nespĺňa tvoje očakávania. Nechaj to na ľudí, čo sa vyznajú.

    Fundovanie účtu, kreditné systémy a podobne niektoré aj open source eshopy ponúkaju, zvyčajne formou doplnku (modulu).

    Finančne je eshop ohodnotený : a. hodinovou sadzbou, b. cena za box/finálny produkt, c.cena za službu. Celkovo cena sa hýbe od 100 € až po rádovo niekoľko tisíc eur. preto opakujem. Zhrň si čo skutočne potrebuješ, nie čo potrebuje celá vesmírna spoločnosť za najbližšie tisícročie.

    kaitreia je offline (nepripojený) kaitreia

    kaitreia
    Potrebuješ živnosť alebo s.r.o. (preštuduj si, čo bude pre teba výhodnejšie ohľadom odvodov). Odvody do sociálnej poisťovne prvý rok neplatíš. Ja som tiež začínala počas štúdia a bolo to super rozhodnutie až na to, že som už potom nemala čas sa venovať všetkému naplno.

    Ohľadom eshopu súhlasím s mobil_maniak. Nie je nutné mať na začiatok všetko - my sme v pohode fungovali bez integrácie s nejakým účtovným systémom (ktorý doteraz nemám a nepotrebujem), bez platieb kreditkou a rôznych doplnkov. Len treba zvoliť riešenie, ktoré je možné neskôr bez vynaloženia väčších nákladov rozšíriť - ideálne aby si mal prístup k zdrojovému kódu eshopového systému, aby ti stačilo objednať služby programátora, ak budeš chcieť niečo dorobiť alebo zmeniť (pri prenajatých eshopoch sa to nedá - si odkázaný na služby firmy, ktorá eshop prenajíma).

    Najskôr porozmýšľaj, čo chceš predávať, sprav si vlastný výskum v tejto oblasti, zisti toho čo najviac o dodávateľoch atď. a premysli si, ako to budeš riešiť ty. Až potom rozmýšľaj ako má fungovať tvoj eshop.

    Ak sa rozhodneš pre opensource riešenie (Prestashop, eshop na Wordpresse, Magento atď.), samotná inštalácia a nastavenie veľa nestojí, len si nájdi osobu, ktorá s tým má skúsenosti a ktorá ti vie poradiť. Čo stojí peniaze v prípade takého free systému, je ak chceš extra funkcionalitu a dizajn. Dizajn je dôležitý, lebo ťa odlišuje od ostatných, aj rostredníctvom dizajnu komunikuješ. Ale ak nemáš veľa peňazí na začiatok, dá sa zakúpiť profesionálna šablóna, ktorú len dáš niekomu drobne upraviť. S výberom ale nech ti pomôže ten, kto ti to bude inštalovať a nastavovať.

    Opensource odporúčam preto, lebo to veľa nestojí, ponúka dosť funkcií, môžeš ľubovoľne rozšíriť funkcionalitu a okolo riešenia existuje komunita ľudí, ktorý v prípade problémov vedia pomôcť. Niekedy je nutné mať všetko na mieru, premysli si, ako je to v tvojom prípade.

    Chcem eshop - čo všetko pre to treba spraviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.