Zavrieť

Porady

Zrušenie autorstva

Ahojte, čo všetko potrebujem ak chcem odhlásiť seba ako autora (teda SZČO) ? Aktuálne som totižto registrovaný ako autor a mám pridelené DIČ. No chcel by som to zrušiť keďźe budem zakladať s.r.o.-čku a budem tam figurovať ako spoločník. Mať autorstvo mi k tomu príde zbytočné. No potrebujem vedieť ako dlho trvá zrušenie a čo všetko musím pani za okienkom priniesť.

Stačí ak prídem na daňový úrad a požiadam o zrušenie ? Poprípade je potrebné priniesť moju kartu s DIČ ? Alebo aj niečo iné ?

Ďakujem za skoré odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ja ti poviem zo svojho hľadiska - povinnosť registrovať sa mi vznikla získaním licencie audítora. Nijako sa to nedalo zrušiť - nielen na DU /čo som ani nechcela/, ale ani v SP, ZP. Až som založila sro, tak na základe žiadosti z dôvodu, že vykonávam činnosť audítora prostredníctvom sro, mi zrušili registráciu v SP, tiež v ZP. Na DU na rozdiel od Teba som si registráciu nechala, pod DIČ by som podávala DPFO, ak by som mala dôvod.
    Ak však budeš chcieť, tak podľa mňa môžeš kartičku odniesť s tým, že nemáš príjmy ako autor a preto nebudeš podávať DPFO B. Tú kartičku budeš musieť vrátiť, takže preto si ju radšej rovno vezmi so sebou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.