Zavrieť

Porady

Musi vzdy pred exekuciou prist platobny rozkaz?

Dobry den,chcem sa opytat,ci vzdy musi prist platobny rozkaz, aby bolo mozne zacat exekuciu.Ak nie, tak v akom pripade nemusi prist.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    napr. ak pri novom pracovnom pomere, pri predložení zápočtového listu - keby bol 5 rokov starý, na základe údajov vykázaných v ňom, začnete exekučné zrážky zrážať,
    informujete exekútora o zrážkach a na základe jeho platobného príkazu začnete poukazovať zrážky.....
    ak by bola exekúcia ukončená , zrážku poukážete ZC, exekútor Vám zašle doklad o ukončení exe.....
    exekúcia môže začať i tak, že ZC predloží sám platobný príkaz......
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maci94 Este by ma zaujimalo,ked som neprevzal platobny rozkaz, z dovodu ze som bol mimo Slovenska,a ked som sa vratil, tak mi ziadny nebol doruceny, ci moze nadobudnut pravoplatnost.Lebo sa mi stalo to ze 5.5.2009 okr.sud vydal plat. roz. ja som sa vratil na Slovensko, az 1.6.2009 a neprevzal som nic.exekutor tam ma pravoplatnost 1.7.2009 ci to moze byt pravoplatne?
    Mila123 môj názor....
    je platný, neprevzatie nemá vplyv na právoplatnosť .....
    a nebolo by jednoduchšie, a aj lacnejšie ísť za exekútorom a dohodnúť sa na splákach? popr. zaplatiť exekúciu?
    draik Platobný rozkaz nemôže nadobudnúť právoplatnosť, ak nebol doručený do vlastných rúk. Fikcia doručenia jeho neprevzatím nenastáva.
    Maci94 tak je platny alebo nie je platny ?
      zbaliť
    Externý študent práva, konateľ dražobnej spoločnosti, asistent advokáta, venujem sa aj zakladaniu, zmenám a predajom spoločností. ...viac Erik Jakubík
    Ak ste neprevzali plat. rozkaz tak nie je platný určite .

    Musi vzdy pred exekuciou prist platobny rozkaz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.