Zavrieť

Porady

mesiac pred zaregistrovaním

je pravda že mesiac pred zaregistrovaním na živnostenskom úrade si môžem odkladať potvrdenia o výdavkoch a potom si ich dať do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    kacena77
    je pravda že mesiac pred zaregistrovaním na živnostenskom úrade si môžem odkladať potvrdenia o výdavkoch a potom si ich dať do nákladov?
    12 mesiacov pred začatím živnosti.
    Všetky potom zrátaš ale nepôjdu priamo do nákladov, ale budeš ich odpisovať ak budú nad 50 000 ,- na karte majetku ako Zriaďovacie výdavky - čím ich postupne dostaneš do nákladov.
    Netýka sa to kolkov a poplatkov za založenie živnosti - tie idú do nákladov priamo.
    Naposledy upravil sway : 14.03.06 at 16:46

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    sway
    12 mesiacov pred začatím živnosti.
    Všetky potom zrátaš ale nepôjdu priamo do nákladov, ale budeš ich odpisovať na karte majetku ako Zriaďovacie výdavky - čím ich postupne dostaneš do nákladov.
    Netýka sa to kolkov a poplatkov za založenie živnosti - tie idú do nákladov priamo.
    svay ale zriaďovacie výdavky idú do odpisu len nad 50tis. Ináč môžu ísť do nákladov. Alebo sa mýlim?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emily
    svay ale zriaďovacie výdavky idú do odpisu len nad 50tis. Ináč môžu ísť do nákladov. Alebo sa mýlim?
    Nad 50000.- musíme odpisovať.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Tweety
    Nad 50000.- musíme odpisovať.
    ok ľudkovia - :p je nám to už všetkým jasné

    Pampie je offline (nepripojený) Pampie

    Pampie
    A odkiaľ to viete? Ja som sa s týmto teda nestretla. Vedela som, že by som dala do nákladov kolky a podobné veci. Čo presne máte na mysli pod tými nákladmi?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pampie
    A odkiaľ to viete? Ja som sa s týmto teda nestretla. Vedela som, že by som dala do nákladov kolky a podobné veci. Čo presne máte na mysli pod tými nákladmi?
    §37 Postupov účtovania. Opatrenie MF SR č. 23054/2002-92.

    Pampie je offline (nepripojený) Pampie

    Pampie
    O zriaďovacích výdavkoch mi je všetko jasné. Zarazilo ma len tých 12 mesiacov. Neviem si predstaviť čo také by som si tam dala, keď vybavenie napr. živnostenského listu trvá možno tak 2 týždne. Ale asi existujú aj iné prípady.

    1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

    1novacik1
    zdravim vsetkych asi tí co to maju uz za sebou pojdem na nervy-cize zriadovacie vydavky pre rok 2006 su vo vyske do 50 000,- ak su vyssie idu cez odpisy,ale mna zaujima tych 12 mesiacou pred firma vznikla 20.05.2006-spoloc zmluva zapis do OR 20.06.2006 , mne ale vznikli nejake naklady v roku 2005 kolky-idu do zriad vydavkov, ale mam tu aj take blocky uz 22.05.2006 po spisaní spolocneskej zmluvy boli nakupeny nejake drobne HIM do 1000,-skk co to je zriadovaci vydavok, alebo koberce,cistiace potreby-mam to dat ako zriadovacie vydavky ale datumom zapisu do OR 20.06.2006-po tomto datume bola nakupena registracna pokladna cize ta pojde uz do HIM ,alebo hned do nakladov podla ceny obstarania-moc vsetkym dakujem

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Všetko - aj prípadné mzdy vyplatené budúcim zamestnancom idú na zriaďovacie náklady - nad 50tis. do odpisov, do 50 tis sa rozdelia podľa toho, na aký účel sa nakúpili - drogéria -501, DHIM - 501, SW - 518 atď.

    1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

    1novacik1
    dakujem no zratala som to a mam to za 55 tisic,ale majitel ze vraj ziadny odpis-nechapem preco chcu hned vsetko do nakladov-a nevedela by si mi poradit pravna sluzba za spisanie zapisnice tu mam vystavenu fakturu az 2 tyzdne po zapise do OR-musi ist do zriadovacich vydavkou ked sluzbu sice mi poskytol skor ale vyfakturoval neskoro-dik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.