Zavrieť

Porady

Môže firma uverejniť video, natáčané počas pohovoru na internete napriek tomu, že ma neprijali?

Dobrý deň.
Bola som na pohovore na pozíciu redaktor/moderátor .... v rámci prvého kola pracovného pohovoru som s nadriadeným mala stretnutie u neho v kancelárii na základe čoho ma vybrali do druhého kola výberového konania na danú pracovnú poziciu. Nasledujúci víkend som celú sobotu strávila na akcii, kde som na kameru robila rozhovory s rôznymi účastníkmi súťaže na danej akcii.
Aj napriek tomu že som povedala, že skúsenosti pred kamerou nemám žiadne, strčili mi do rúk mikrofon, postavili pred kameru kde som v anglickom jazyku musela spraviť rozhovor, neskor aj dalšie. Po tomto dni mi kázali na mail im poslat dalsií text k reportáži ktorú z toho dna spravia.
Dozvedela som sa ze takto to kazdy den spravili s inym dievcatom, aby mohli na internet zavesit pod svojim menom tieto reportaze a ziadnu z nas neprijali.
Chcem sa spytat ci maju pravu uverejnit takúto reportáž, kde som ja, keď som im nedala žiaden súhlas na takéto uverejnenie a natáčanie bolo súčasťou druhého kola pohovoru.
Ich jednanie bolo velmi neprofesionalne, natáčanie na amatérskej úrovni, aj z tohto dovodu nechcem aby video zverejnovali.
Navyse takymto sposobom vyuzivaju ludi aby im spravili reportaze a nikoho neprijmu.
Mam pravo napisat im ze si neprajem a nedavam suhlas k uverejneniu natocenych zaberov kde som ja ? A poprípade im napisat ze ak sa tak nestane vec posuniem pravnikovi ?
Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil Nemmesia : 07.08.13 at 09:20 Dôvod: preklepy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    pokiaľ si nedala súhlas vopred, porušili zákon o ochrane osobných údajov (môžeš ohlásiť skutok na Úrad na ochranu osobných údajov).

    Môže firma uverejniť video, natáčané počas pohovoru na internete napriek tomu, že ma neprijali?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.