Zavrieť

Porady

Ako ďalej podnikať, keď mi zablokoval účet exekútor?

Ahojte, nejaký čas mám slabšie obraty v podnikaní a preto sa mi nakopili nezaplatené odvody do SP (som sama s dvoma deťmi). Dali to na vymáhanie a účet mi zablokoval exekútor. Mám ochotu to splácať po čiastkach, ale pokiaľ prejde schválenie od SP, tak to vraj potrvá. Medzitým mám ale nejaké objednávky a potrebujem na účet prijať peniaze za objednávku aj vyplatiť dodávateľa. Nemôžem čakať mesiac kvôli úradom. Neviete mi poradiť, ako to mám riešiť? Môžem platby realizovať cez účet iného človeka (sestra, otec..)? Viem že to asi bude problém v účtovníctve. Ďakujem vopred za rady.
Usporiadat
salmina salmina

salmina je offline (nepripojený) salmina

Som SZČO.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ak Vám bolo doručené upovedomenie o začatí exekúcie, tak máte zákaz nakladať so svojím majetkom. Teda by ste ani nemali realizovať bokom nejaké platby. Je preto len na škodu veci, že ste dlhy nechali zájsť až do exekučného konania.
4 0
salmina salmina

salmina je offline (nepripojený) salmina

Ďakujem, viem že by to bolo najlepšie, keby to nezašlo až sem. Takže teraz keď nemôžem podnikať, ako mám platiť záväzky? To asi niekto nedomyslel.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
salmina
Ďakujem, viem že by to bolo najlepšie, keby to nezašlo až sem. Takže teraz keď nemôžem podnikať, ako mám platiť záväzky? To asi niekto nedomyslel.
Salmina, Dufam, ze sa nechystas obvinovat niekoho ineho za svoje zlyhanie. Chyba je len a len na Tvojej strane. Nedomyslene bolo neplatenie davok a nasledne nekomunikovanie so SP o dlhu a jeho vyrovnani.
Na Tvojom mieste by som si od niekoho (sestra, otec) urychlene pozical a svoje pohladavky splatil.
0 0
salmina salmina

salmina je offline (nepripojený) salmina

Rozumiem, ďakujem.
0 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

založ si účet na neakej internetovej banke..mbank a podobne....tam ex nechodia....
1 0
salmina salmina

salmina je offline (nepripojený) salmina

Ďakujem pekne, pozriem sa na to.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a nezabudni ohlásiť zmenu čísla účtu na DU
0 0
salmina salmina

salmina je offline (nepripojený) salmina

Tak potom mi tam sahnu, nie? Exekutori beru udaje z DU?..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a ako dlho sa chystáš ten dlh neplatiť?
0 0
salmina salmina

salmina je offline (nepripojený) salmina

Chcem cim skor dohodnut splatky a aj platit riadne, lebo sa mi rozbieha podnikanie a vyzera to tak ze to budem vediet utiahnut, ale momentalne mi stoja objednavky kvoli tomu a to nie je dobre, tak s tym musim nieco robit.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať