Zavrieť

Porady

Odstúpenie od zmluvy - podrobnosti.

Zdravím krásne všetkých poraďákov, prosím, neviete mi niekto poradiť čo mám robiť, keď som odstúpila od zmluvy( pretože som bola podvedená a mám dôkazy) a už je tomu mesiac presne, a daná firma mi vôbec neodpovedala. Na čo mám teraz vlastne nárok? Je to odstúpenie právoplatné, alebo s tým nič neurobím. Alebo čo vlastne. Prosím, viem mi tu niekto poradiť. ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa § 48 občianskeho zákonníka Od zmluvy môže účastník odstúpiť, len ak je to v tomto alebo v inom zákone ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté. Odstúpením od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje, ak nie je právnym predpisom ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté inak.

    Zo zákona existuje niekoľko dôvodov na odstúpenie. Ak si od zmluvy odstúpila právoplatne, máš právo napr. na vrátenie peňazí, ak si niečo uhradila ... Nepíšeš, ako si poškodená.
    smalen Áno, právoplatne som odstúpila od zmluvy a mám právo na vrátenie peňazí. Ide totižto o spoločnosť AAAAUTO. Chcela som si kúpiť osobný automobil sedemmiestny (čo mi aj uviedli na zmluve) a v skutočnosti v technickom preukaze je nákladný automobil a päťmiestny, takže som bola podvedená. Poslala som výpoveď doporučene a už je tomu mesiac a oni mi neodpovedali vôbec. Tak neviem teraz, či je to právoplatné a čo ďalej....
    smalen áno, poslala som do poručene a asi mi adresát zásielku prevzal, lebo už je tomu mesiac a pošta po troch týždňoch zásielku vracia ak ju neprevzal. Lenže problém je v tom, že mi vôbec neodpovedal a teraz neviem čo ďalej.
    Mária27 Ak budeš zásielku reklamovať, pošta ti potvrdí, kto a kedy ju prevzal. Nabudúce posielaj s doručenkou.

    ajka432 je offline (nepripojený) ajka432

    ajka432
    Ahoj, odstupit od zmluvy mozes,mozes vyhrat aj sud, ale ikto ti nezaruci, ze budes odskodnena, tiez som bola podvedena, vyhrala som sud , teraz vymaham exekucne, ale neverim, ze este niekedy uvidim svoje peniaze

    Odstúpenie od zmluvy - podrobnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.