Zavrieť

Porady

Pokuta

Dobry den,

chcem sa spytat, ze dnes mala moja matka živnostníčka daňovú kontrolu, všetko prebehlo o.k., ale potom našli chybu na pokladničnom doklade, kde na hlavičke nemá byť napísane jej meno s adresou firmy, ale jej meno s adresou, kde byva.. povedali, že dostane minimálnu pokutu, neviete aká to je minimálna pokuta podľa nich?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
2000 Sk .
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Toľko veľa to sa mi nezdá..
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Jedná sa zrejme o 2000,- SKK, ale v takomto prípade sa jedná skutočne o hlúposť. Uvedená skutočnosť nemá vplyv na zmenu daňového základu, tak by som sa asi odvolal.
0 0
stuko stuko

stuko je offline (nepripojený) stuko

Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac
no ja mam pocit, ze hladali a hrozne ich stvalo ze nic nenasli tak potom si nasli takuto prkotinu.
V kazdom pripade sa treba odvolat, pokial nenasli problem, ktory by nejako skresloval zaplatenu dan, tak neni o com
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Puuusinka
Dobry den,

chcem sa spytat, ze dnes mala moja matka živnostníčka daňovú kontrolu, všetko prebehlo o.k., ale potom našli chybu na pokladničnom doklade, kde na hlavičke nemá byť napísane jej meno s adresou firmy, ale jej meno s adresou, kde byva.. povedali, že dostane minimálnu pokutu, neviete aká to je minimálna pokuta podľa nich?
No, to je sila! Museli niečo nájsť, tak si našli taký banálny dôvod, ako neoznačenie dokladov sídlom, ktorý je vo výpise zo ŽR. A čo budú robiť, keď prídu do firmy, kde nie sú žiadne doklady vypísané a bločky sú nahádzané v krabiciach, pardón škatuliach z margarínu?
Čo by robili vo firme, kde nie sú odoslané ELDZ, nakoľko spoločník firmy, ktorý ju predal a nový nemal záujem prevziať mzdovú agendu, jednoducho všetko odovzdal do zberu? A čo mám urobiť ja, nakoľko som v tom čase bola ekonómkou firmy, ELDZ boli odovzdané mzdovou účtovníčkou oproti podpisu, ale ako dokazovať odovzdanie, keď je všetko v zbere a zamestnanec zomrel. Tiež nenachádzam riešenie ako pomôcť vdove, ako zdokladovať jeho príjem za 2 roky?! Takéto by mali pokutovať a nie opečiatkovanie pečiatkou so správnou firmou, ale nie správnym sídlom!
No ale myslím, že najnižšia pokuta je 2000,- Sk.
Naposledy upravil ondrejvla : 16.03.06 at 17:54 Dôvod: agenda nie je mrdová ale mZdová
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Bóóže, kým ja dopíšem, je tu x - odpovedí! Tiež by som sa odvolala.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka

Nemali čo nájsť.
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Nooo to naozaj je až 2000 veď to je hrozné.. ona sa teraz skrz to veľmi trápi.. pretože daňovníci si tam už chodia ako domov.. inak vlastní novinový stánok a všetko má v poriadku.. a takú sprostosť si nájdu? A koľko sa platí za kolok pri odvolaní? Moja mamina čakala pokutu max. 500 korún..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Proste ony majú v pláne vybrať pokutu........ a keď nevyhodia výdavky , tak idú po maličkostiach.

To na ktorom doklade mala nsprávne uvedenú adresu .Nemala ju v súlade so ŽL?
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Na hlavičke v pokladni ako vychádza pokladničká páska, keď predá nejaký tovar.. mala všetko uvedené.. len nemala adresu kde býva, ale adresu v mieste podnikania..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Puuusinka
Na hlavičke v pokladni ako vychádza pokladničká páska, keď predá nejaký tovar.. mala všetko uvedené.. len nemala adresu kde býva, ale adresu v mieste podnikania..
Sídlo podnikania ma na ŽL trvalé bydlisko ?
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Neviem kde to zmizlo už som sem písala..
no proste keď dávame pokladničný blok, tak tam má byť uvedená jej adresa bydliska a nie adresa miesta podnikania.. takže to mala zle..
Je z toho maximálne smutná neviete kde by som si mohla prečítať čo všetko musí mať ako živnostíčka, aby sa vyhýbala takýmto pokutám?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5
Sídlo podnikania ma na ŽL trvalé bydlisko ?
Pusinka , prosím neodpovedala si , ak môžeš napíš .
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Noo bolo to takto.. prišli pri okienko kde predáva, následne si vypýtali 1 ks cigarieť, nahodila a dala pokladničný doklad.. prišli do vnútra, predstavili sa.. a začali kontrolovať, pokladničné knihy, certifiikát, ešte aj nadvihli registračnú pokladnicu a pozerali, či je tam uvedené číslo.. a na koniec sa pozreli na pokladničný doklad a povedali, že tam je chyba, pretože tam nemá byť uvedená na hlavičke adresa miesta podnikania, ale jej bydliska a tak jej povedali, že dostane minimálnu pokutu.. je z toho nešťastná potom ako som jej oznámila, že to bude až 2000,-- lebo to podnikanie samo o sebe nevynáša veľa..

*** Chcem sa spýtať: Kde by som si mohla naštudovať čo všetko má mať v poriadku, aby sa vyhla budúcej pokute?
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Zitka, je rozrušená a nevie si spomenúť, živnostenský list má v práci
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vieš treba mať uvedené:

Meno, priezvisko - obchodný názov
Sídlo podnikania - /väčšinou uSZČO to je trvalé bydlisko,podľa ŽL/
Prevádzka : /adresa kde ma umiestnený stánok a nahlásený na ŽÚ a DÚ/
IČO
DIČ
IČ DPH v prípade plátcu
Samozrejme aj DKP - RP
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Puuusinka
Zitka, je rozrušená a nevie si spomenúť, živnostenský list má v práci
Viem , že ju to zobralo , ale nech si pomyslí na to , že sa stávajú ešte horšie veci . Preto sme tu , aby sme sa so vzniklým problémom trošku popasovali a radšej takto, ako nijak .A toto nech si uvedomý .Takže ju pozdravujeme a nech sa netrápi.
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

ale veľakrát sa stalo, že kontrola prišla a všetko bolo v poriadku
a žiadna pokuta a zrazu našli takú somarinu..
Kde si môžem pozrieť jej živnostenský na nete? To sa nedá.. zdá sa mi, že v minulosti som to pozerala.. aby som presne zistila čo a ako..

A Zituš nevieš náhodou kde si môžeš pozrieť, čo je všetko potrebné, aby sa v budúcnosti tým pokutám vyhla?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Puuusinka
ale veľakrát sa stalo, že kontrola prišla a všetko bolo v poriadku
a žiadna pokuta a zrazu našli takú somarinu..
Kde si môžem pozrieť jej živnostenský na nete? To sa nedá.. zdá sa mi, že v minulosti som to pozerala.. aby som presne zistila čo a ako..

A Zituš nevieš náhodou kde si môžeš pozrieť, čo je všetko potrebné, aby sa v budúcnosti tým pokutám vyhla?
Vyhľadaj si na porade živnostenský zákon , náležitosti na blokoch z registračnej pokladne , je to tu niekde , idem pozrieť aj ja a pripojím link .

Pozri toto:
http://www.porada.sk/t19368-peeiatko...ady-z-erp.html

http://www.porada.sk/showthread.php?...BEitosti+bloku
Naposledy upravil Zita5 : 16.03.06 at 18:45
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Ja viem, že sa stávajú aj horšie veci, ale aj tak ju to trápi.. dnes sa potešila, že jej prišiel preplatok za plyn 2000,-- a hneď to musí dať tým hnusným daňovákom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať