Zavrieť

Porady

Požičanie peňazí z účtu na účet

Ahojte potrebujem radu . Pozical som peniaze ktore surne potreboval kamarat . Nemam k tomu papier ani ziadnu zmluvu len som mu peniaze previedol z uctu na jeho ucet a v poznamke bolo napisane . Od moje meno pre jeho meno. Lebo neviem co za cislo uctu mi dal, ci to nebolo na jeho mamu, otca, alebo podobne. Suma bola 5000 eur . Je to dostatocny dokaz na to ze som mu pozical peniaze ? A ako mam postupovat pri tom ako dostat peniaze . Za vase reakcie vopred dakujem som na dne .
Naposledy upravil gull : 28.09.13 at 15:55
Indeed ak už VÝPIS z účtu nie je dokazom, tak ja už neviem ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Je to dôkaz, že suma bola prevedená. Nie však dôkaz toho, na základe akej zmluvy. Ste však na tom omnoho lepšie, akoby ste mu ich odovzdali v hotovosti bez potvrdenia a bez svedkov. Ak by peniaze skončili na účte niekoho iného, tak by ste ich mali vymáhať peniaze od vlastníka účtu z dôvodu bezdôvodného obohatenia.
    meha Súhlasím. Bolo by dobré mať ešte nejaký dôkaz o tom ,že išlo o pôžičku,napr.sms.Podľa mňa v tomto prípade nedokáže ,že peniaze nemal vrátiť alebo nebol dlžný on kamarátovi.Bude to len tvrdenie proti tvrdeniu.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zmluva o pôžičke nemusí byť písomná. Pri tvojom tvrdení on by musel dokazovať iný dôvod prevodu.
    Ak vieš účel pôžičky, je to dôkaz v tvoj prospech.

    cugi111 je offline (nepripojený) cugi111

    cugi111
    podla mna je dlh potrebne vymahat rovnako, ako by islo o bezdovodne obohatenie, kedze existenciu zmluvy tazko clovek potvrdi. kedy boli asi peniaze na ucet zaslane ?
    draik Bezdôvodné obohatenie dlžníka dokáže ťažko, keďže aj sám napísal do poznámky mená. To by mu súd neuveril, najmä, ak uplynul nejaký čas a on nenamietal v banke chybu pri prevode.

    Požičanie peňazí z účtu na účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.