Zavrieť

Porady

Môže firma predať niečo, čo kúpi cez bazár?

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či môže firma (s.r.o.) niečo kúpiť od súkromnej osoby (napríklad cez bazár) bez toho, aby k tomu dostala doklad, a potom to predať ďalej? Potrebuje firma od predávajúceho na bazári nejaký doklad, alebo stačí podpísané potvrdenie /čestné prehlásenie / zmluva o výkupe, prípadne čo všetko musí obsahovať? Aké sú povinnosti firmy pri takomto obchode?

Ďakujem za odpovede.
Dáša_ nesmeruje otázka náhodou k výkupniam a ich fungovaniu od budúceho roku?
tom.sparco No ani nie, pytam sa skor vseobecne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Bazár je obchod ako každý iný - teda musí vystavovať pri predaji i výkupe pokladničné bloky, prípadne faktúry. Z rúčky do rúčky by nepredávali (ledaže kšefty s obchádzaním daní - čo by už bolo nie celkom kóšer).
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tom.sparco Myslel som internetovy bazar kde kupujete veci od fyzickych osob, nie pravnickych. Ci firma ako pravnicka osoba A moze vykupit nieco od fyzickej osoby B, napriklad mobilny telefon a nasledne ho predat inej fyzickej alebo pravnickej osobe C, samozrejme s dokladom. Potrebujem vediet, ci mi staci nejake potvrdenie o vykupe, alebo zmluva o vykupe, pripadne iny doklad o nadobudnuti tovaru.
    Dáša_ aké faktúry by sro vystavovala pri kúpe tovaru cez bazar? Vystaviť vie maximálne vádajový bloček, ak platí v hotovosti. Prípadne zmluvy.
    tom.sparco Fakturu vystavi sro az pri predaji tovaru. Ked sro telefon kupi, co si musi nechat potvrdit od cloveka, od ktoreho vykupuje telefon a dava mu peniaze aby to bolo pravne ok a tovar mohol prejst v sro skladom?
    Dáša_ myslím, že bude vhodné mať nejaké kúpnopredajné zmluvy s fyzickými osobami, vlastníkmi danej veci. A na základe tejto zmluvy potom nejaké výdajové bločky
    Mila123 do hodnoty 5000 €
    tom.sparco "Dobry den,
    Vykupujeme ovocie od FO osob nepodnikatelov. Staci ak vypisem vydavkovy pokladnicny doklad a ten budem mat v uctovnictve.
    Dakujem"

    Toto som sa docital v inej teme, je to ok?
    pavol54 Nestačí,musíš vyhotoviť nejaký nákupný lístok,alebo príjemku tovaru s menom adresou osoby a číslom jej občianskeho preukazu, ak tento nákup dosiahne určitú výšku tak to podľa ZDP oznamuješ DÚ. výdavkvý doklad je len doklad o výdaji peňazí z pokladne k nejakej operácii
    tom.sparco Dakujem.
      zbaliť

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    na zaklade niecoho si firma tu vec musi zauctovat, takze podla mna treba kupna zmluva+prijmovy doklad (ak ide o kupu v hotovosti).
    tom.sparco Kupnu zmlunlvu nie je problem, udaje kupujuci udaje predavajuci, cena, podpis. Prijmovy doklad tazko fyzicka osoba vystavi. Alebo sa mylim?

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    Myslím pri kúpe tovaru od FO pre sro, nutne aj
    1, zohľadniť - neprekročiť cenu ohľadom nahlasovaciej povinnosti
    2, zohľadniť od koho sa kupuje od zamestnanca, dôchodcu, nezamestnaného, ...
    Predávajúci príjem z predaja zrejme ma povinnosť uviesť v DP?
    aby sme predávajúcemu nenarobili zbytočné starosti a daňovo odvodové zaťaženie.
    samého by ma to zaujímalo
    Mila123 nahlasovacie povinnosti (bonzácka povinnosť je nachystaná v NRSR na zrušenie)
    a pozri si § 9 ZDP, hnuteľné veci, kt. neboli nikdy obch. majetkom sú daňovo oslobodené

    Môže firma predať niečo, čo kúpi cez bazár?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.