Zavrieť

Porady

Taxislužba - je obmedzenie kilometrov na tachometri? alebo vekom MV?

Ahojte milí pporaďáci, chcem sa spýtať prosím, že do kedy sa môže používať MV ako taxi - či je tam obmedzenie v km alebo vekom MV. v zákone je uvedené do 5 r. ALEBO 100tis. resp. 150tis. km REGISTRACIA. ak je tam slovo ALEBO znamená, že môže mať 7 rokov a 20tis. km najazdených a tým pádom zaregistrujú? druhá otázka je, že ked je už auto zaregistrované, môže najazdiť aj viac ako 100tis. resp. 150 tis. km a môže jazdiť aj viac ako 5 rokov? licencia sa MV sa vydáva na 10 rokov. dakujem krásne za odpoved
Naposledy upravil pandorasbox : 03.10.13 at 08:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 30
    (2) Dopravný správny orgán zaeviduje v koncesii podľa odseku 1 písm. a) ako vozidlo taxislužby len vozidlo, ktoré

    c) má najviac päť rokov odo dňa uvedenia do prevádzky alebo najazdených najviac 100 000 km s benzínovým motorom alebo hybridným pohonom alebo najviac 150 000 km s naftovým motorom.
    pandorasbox dakujem. toto vyplýva zo zákona. toto viem, na toto som sa nepýtala
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pandorasbox toto platí pri registrácii......ale ak auto je už zaregistrované povedzme vyše 4,5 ročné, benziňák a má 99tis. kilometrov pri registrácii...koľko môže ešte jazdiť? je tam určený niekde limit?
    Moja SRO nie je
    pandorasbox tiež som sa nikde toho nedočítala, ale jeden majiteľ veľkej taxislužby mi tvrdil, že je tam obmedzenie na vek a km mv. ďakujem pekne všetkým za odpovede
    pandorasbox ďakujem všetkým za odpovede.nikde som sa nedočítala limitov, ale jeden majiteľ veľkej taxislužby tvrdil, že je limit na autá vek a km.pekný deň všetkým
      zbaliť

    Taxislužba - je obmedzenie kilometrov na tachometri? alebo vekom MV?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.