Zavrieť

Porady

Delenie majetku po rozvode - byt a 2 auta

Chcel by som poprosit o radu. Pocas manzelstva sme nadobudli byt a 2 auta, jedno z nich sme predali pred 4 rokmi a kupili nove. Teraz mame byt a jedno auto. Kupu bytu financovala z velkej casti manzelka, auta som kupoval ja. Akym sposobom rozdelit sucasny majetok, podla akeho kluca? Nevieme sa dohodnut. Vdaka.
4 komentárov     zbaliť
buchač Nože daj tú svoju variantu a prípadne aj manželkinu ...
12martin Ja navrhujem, aby sme si to co mame rozdelili podla toho, kto kolko investoval do bytu aj oboch aut. Cize ak som ja prispel 40% celkovo, tak chcem aj 40% z toho co teraz mame. Manzelka nechce o tom ani pocut.
luja5 A doplň, z akých peňazí kto kupoval (manželka zo svojich zdedených, z darovaných len jej...? Ty...?).
12martin kazdy zo svojich
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vložené peniaze do BSM si môžeš zohladniť len vtedy, ak to bol výlučne tvoj majetok, teda mal si ich zaslobodna, alebo si ich získal počas manželstva darom výlučne ty. Ostatné sa delí v BSM napoly,.
    BSM sa delí napoly hodnotovo: komu sa ujdú veci vyššej hodnoty, druhému doplatí jeho podiel v peniazoch.
    Čo sa ti vlastne nepáči na odpovedi Tweety? Radí ti dobre.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... možno taká maličkosť (ktorá sa zvykne pri delení zohľadniť) - a deti sú ? ak áno, ako ste ich podelili ?
    12martin dospele 1, chodi na vysoku skolu. Vyzivne mame dohodnute, bude byvat s manzelkou.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tak nechaj byt manželke auto si nechaj. Podstatné je ešte aj to, či to boli spoločné financie alebo nie, Lebo v manželstve je všetko napoly.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    12martin Na byt som prispel 1/3, na auta 100%. Preco by som jej mal nechavat byt???
    Tweety Vyprosím si takéto správanie
    12martin Prepac, ale odpovedal som ti, ked bola zobrazena iba prva veta.
    Tweety Nie je podstané, kedy si odpovedal, ale čo.
    12martin Najskor tam svietila iba prva veta, preto taka reakcia, rpepac.
    Tweety a prečo by si jej nemohol nechať byt? Kde bude bývať so synom?
    12martin Byt je velky, musi sa predat, je tam vysoke najomne atd.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Byt, ci auto je ozaj vseobecny pojem. Lebo ceny su rozne, vy musite vediet co ma aku hodnotu.
    Len zdedene, ci prijate do daru financie su osobnym majetkom jedneho z manzelov, ostatne veci spadaju do BSM, takze sa delia zvacsa na polovicu.Je jedno,kto zarabal viac...
    Ak sa neviete dohodnut, predajte byt a auto, peniaze si rozdelte a kazdy si dalej gazdujte zo svojho.
    Rodicovi, ktoremu po rozvode zostanu deti v opatere pri serioznom /nie zakonnom/ dohovore "zostava" zvacsa viac, lebo deti uzivaju majetok svojich oboch rodicov a asi ani jeden rodic nechce,aby deti skoncili pod mostom,alebo hladovali.
    Deti sice "nespadaju" do delby majetku manzelov,ale treba na ne prihliadat...

    ...v nazve pises o dvoch autach, v prispevku o jednom. Je to dost zavadzajuce,nakolko auto ktore ste predali uz nemate, takze ho do terajsieho majetku nerataj. Peniaze,ktore ste ziskali z predaja , ste asi pouzili na nieco ine...
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    12martin vsetko predame, len sa nevieme dohodnut komu kolko, podla akeho kluca. byvala manzelka bude mat samozrejme viac, ved u mej bude nas syn
    Tweety ak sa neviete rozdeliť, potom o tom rozhodne súd
    12martin to nechce ani jeden z nas, potrebuje ist rychlo od seba, pretoze inak sa asi pozabijame...
    12martin cize predane auto je v tomto pripade ako spotrebny material?
    arizona ano,ved peniaze ste asi investovali do niecoho ineho v spolocnom manzelstve.
    12martin na kupu noveho auta, aj ked tobola uplne smiesna suma
    arizona takze si zvysil hodnotu toho auta, co dnes mate :-)))
    12martin ok, cize ak by sme stihli predat aj to druhe auto, tak moj vklad do manzelstva pri deleni majetku by bola iba suma, ktorou som prispel na byt?
    arizona Viac menej ano,ale zalezi aj od inych okolnosti. Inak, ty pises iba o byte.Ale do spolocneho majetku patri predsa aj zariadenie bytu, ci uspory na uctoch...
    12martin my potrebujeme rozdelit iba byt so zariadenim a auto, nic ine, ostatne mame vysporiadane
      zbaliť

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    aby ste sa nepozabíjali, urob to ako ja. žene nechaj byt a choď pá, pá. ušetríš si psychiku a zdravie. na okraj - s novým autom odídeš od predajcu a hneď má polovičnú cenu - asi tak
    Tweety Vlado, nie každý je veľkorysý.
    12martin byt je velky a ani jeden z nas by ho nedoakazl financne sam utiahnut, takze sa musi predat. svoj podiel ale chcem, aj ja potrebujem niekde byvat.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač (Dnes 11:25) Nože daj tú svoju variantu a prípadne aj manželkinu ...
    Preto som sa aj pýtal na tieto varianty , nakoľko bol predpoklad tých protichodných a nesúhlasných postojov ...
    A nemýlil som sa ...

    Takže vravím :
    Delenie majetku ako takého je vždy na hrane noža , pokiaľ sa obe strany nedohodnú ( čítaj - jedna strana ustúpi ) ...

    Len tak , na okraj k hodnote bytu a auta .
    Cena bytu poväčšine je na rovnakej úrovni , prípadne ide hore ...
    Cena auta tou amortizáciou ide vždy len dole a ešte nižšie ...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    12martin Nepotesil si ma, ale ratal som s tymto
    buchač ...a s čím si rátal - nerátal ???
    S tými cenami , alebo s tou dohodou ???

    Veď buď za nejakého frajera - ustúp trošičku a odíď so vztýčenou hlavou ...

    Teda ...aspoň ja by som tak konal ....
    12martin Tak sa skus ozenit s mojou zenou, myslim, ze frajerstvo by ta hned preslo . Ja jej nechcem nijako ublizit, chcem iba to co mi patri, nic viac. Preto som potreboval vediet ako a co sa bude delit.
    srska nezabúdaj ešte na jednu, myslím si, najdôležitejšiu vec - dohody uzavreté medzi vami pred rozvodom už minimálne zo strany tvojej bývalej dávno neplatia a niet tej sily na tejto zemeguli to zmeniť.
    Gabi03 a co ti patri? (nepytam sa iba na materiálne veci )
    Tweety Ako a čo sa bude deliť? Majetok v BSM-teda nadobudnutý počas manželstva. A ako? tak, ako sa dohodnete, ak nie , rozdelí vás až súd.
    MarcoM a lopata
      zbaliť

    Delenie majetku po rozvode - byt a 2 auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.