Zavrieť

Porady

Kontrola spravy registratury

Chcela by som sa Vas spýtať, či už niekto mal kontrolu spravy registratury.
Prave mi volala kolegyna, že sa jej telefonicky ohlasili pracovnici Spravy registratury na kontrolu.
Mate s tym niekto skusenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ma na nich aj tel. cislo? nie je to nejaka kuleha ako bolo pred nedavnom ohladne podvodnych kolntrol?

    ja by som si to overila na MV SR - sekcia verejnej spravy, ci sa kontroly ohlasuju telefonicky

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Nie je mi jasné, čo to je za úrad "Správa registratúry". Ja čo si pamätám, na kontrolu registratúry chodili pracovníci štátnych archívov. Je to nový úrad? Nevie niekto?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kikimi tiež som nikdy o takom niečom nepočula
    Gabhus Včera som sa rozprávala s riaditeľkou - po starom - štátneho archívu. Žiaden úrad čo by sa volal Správa registratúry neexistuje. Na kontroly chodia pracovníci MV - štátnych archívov podľa toho, pod ktorú pobočku patríte. Telefonicky sa ohlásiť môžu, ale pri začatí kontroly sa musia preukázať poverením na vykonanie kontroly. Nebudem tu vypisovať prečo vo veľkom začínajú s kontrolami, podľa mňa to súvisí s pripravovanou reformou štátnej správy - toto nech si vysvetlí každý sám. Inak túto problematiku dosť dobre poznám... A ešte - centrálne zastrešuje archívnictvo a registratúry MV SR, sekcia verejnej správy, odbor archívnictva a registratúr. Žeby to malo byť toto? Myslím ten úrad. Čo sa týka kontroly je rozdiel či prídu pracovníci priamo z ministerstva - tí sú DOLEŽITÍ, alebo z pobočiek (= štátne archívy po starom okresné alebo oblastné), tí zvyknú byť takí pohodovejší.
    kikimi Boli to pracovnici štátneho archívu, pracovníčka, ktorá prijala telefonát zle poznamenala.
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    Patria pod Ministerstvo vnútra, je to oficiálne archívnictvo
    .....asi ste dlhšiu dobu nedávali nič do archívu, vtedy chodia na kontrolu
    Gabhus Jój tak štátne archívy to hej..... Oni sa teraz aj volajú že "MV SR, štátny archív v .... (to sú bývalé oblastné archívy), pobočka v .... (bývalé okresné archívy).

    Kontrola spravy registratury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.