Zavrieť

Porady

Čo vravíte na takéto "vyriešenie" povinného vkladu spoločníkov v s. r. o.?

citujem z jednej diskusie: najjednoduchsia moznost - zauctovat to cele ako poskytnuty preddavok konatelovi, zamestnancovi, vlastnikovi (vsetko v jednej osobe) na drobne nakupy. Potom len postupne dokladat blocky z nakupov a mozno za rok, dva sa to cele aj zuctuje Ved aj tak pri jednoosobovych eserockach vybavuje vsetko jedna osoba a v penazenke necleni peniaze na sukromne a firemne, ale zaplati co treba a potom si to vyuctuje s firmou
KEJKA akože sa chceš zbaviť vysokej hotovosti z fiktívneho vkladu do ZI?
už je zbytočné o tom diskutovať, kedže na spadnutie je novela, podľa ktorej bude musieť byť ZI uhradené na bankový účet.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ..neviem, čo na to povedať - Názov témy a obsah otázky sú dve diametrálne odlišné veci...... a to čo cituješ je tak straaašne vytrhnuté z kontextu.... čo chceš vlastne vedieť?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    julysak Ešte ani nevložil a už chce vyberať
    buchač Možno aj zúčtuje .....
    Len aby ho berňák potom nezúčtoval aj s tou pokutičkou ....
    jslancik bez srandy, presne si to vystihol... ide o to, ako obísť novelu zákona, podľa ktorej bude musieť byť ZI skutočne uhradené, nielen podpísané prehlásenie či ako je to teraz. Vie niekto, aké to má nedostatky, takéto riešenie? Prečo by to malo vadiť berňákovi? Nemôžem si zobrať preddavok z pokladne na nákupy? Nemôžem ho mať dlhšie obdobie? napr. do 1 roka.
    tictac7 tú novelu nemáš ako obísť, peniaze musíš fyzicky na účet vložiť.... to, že si ich potom vyberieš a dáš do pokladne, to je druhá vec
    jslancik ja viem, že ich tam musím vložiť. Ale fajn je, že ich potom dám do pokladne a odtiaľ do preddavkov na výdavky a odtiaľ vrátim tomu, kto mi ich požičal.
    lubko6394 A z čoho budeš fungovať ? Aspoň mne to vždy vychádza tak, že musím mať peniaze, čosi kúpiť, čosi spraviť, niekomu predať a dostať zaplatené. Ak nemáš peniaze na začiatku, tak nič nekúpiš, spraviť môžeš aj predať aj čakať. Len nie každý obor podnikania ide bez peňazí.
    jslancik jasná vec, ale fungovať musím aj ako živnostník, rovnako ako aj sro. len ako živnostník nepotrebujem naraz ešte pred začiatkom 5000e.
      zbaliť

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Môj osobný názor, že je to habaďúra a zbytočné špekulácie ... Ak je problém so ZI, tak na SRO radšej zabudni. ZI sa nikdy nenosí v peňaženke.
    jslancik riešim otázku, či ísť na živnosť, alebo na s. r. o.. Rozdiel je o.i. v 5000 eurách, ktoré by som nerád viazal ktovie dokedy, či už vlastné alebo požičané. ZI by som v peňaženke nenosil (ak to bolo myslené vážne). Ak by som si ich musel požičať, tak by som ich vrátil po pár týždňoch, kým by prebehli všetky náležitosti ohľadom založenia s. r. o. Samozrejme, postupne by som ich "vracal" do firmy formou bločkov zaplatených z vl. peňazí.
    marjankaj Poprípade si z nich zaplatíš licenciu 1000 €.

    Čo vravíte na takéto "vyriešenie" povinného vkladu spoločníkov v s. r. o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.