Zavrieť

Porady

Stačí keď sa kúpna zmluva spíše u právnika doma?

Netreba ju ísť overovať k notárovi?
Dáša_ a čo sa ide kupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... tak toto by PRÁVNIK mal vedieť .

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak ide o nehnuteľnosť, podpis predávajúceho musí byť overený (osvedčený u notára alebo na matrike) okrem autorizovaných zmlúv.
    Naposledy upravil Mária27 : 20.10.13 at 08:55
    henrieta12 ďakujem

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dá sa vysvetliť táto otázka aj ešte inak .
    Mám za to , že právnik spíše zmluvu doma a následne všetko vybehá sám .

    Ak sa jedná o právnika realitnej kancelárie , tak poniektorí ( tie lepšie realitky ) majú zamestnaných právnikov , ktorí majú aj tú právomoc na overovanie podpisov ...

    Podal som dosť jednoducho síce , ale vravím z vlastnej skúsenosti .
    Realitka , cez ktorú som predával nehnuteľnosť , mala práve takého právnika a všetko sa v kancelárii podpisovalo .

    Že je to možné , viď aj :

    Seriózne realitky nemusia prísť o klientov. V niektorých je už dnes súčasťou provízie aj vypracovanie zmluvy právnikom. Môže sa rozšíriť aj o autorizáciu.

    BRATISLAVA. Na rozdiel od predchádzajúceho pokusu ministerstva spravodlivosti, keď notári a advokáti mali mať na kúpno-predajné zmluvy nehnuteľností zo zákona monopol, prednedávnom v parlamente schválené zmeny ponechávajú občanom možnosť voľby. Seriózne realitné kancelárie preto nemusia prísť o klientov – v niektorých je už dnes súčasťou provízie vypracovanie zmluvy právnikom.

    Ak sa prispôsobia, klient od septembra môže dostať celý servis aj s autorizáciou, prípadne notárskou zápisnicou v rámci dohody s realitkou.

    Tento postup nevylučuje generálny sekretár Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska Martin Lazík. V čase stagnácie realitného trhu už totiž niektoré kancelárie začali platiť za svojich klientov všetky dodatočné poplatky – vrátane úhrad notárovi či v katastri.
    http://ekonomika.sme.sk/c/4919571/pr...-katastri.html
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária27 Máš pravdu, zmluvy autorizované notárom alebo advokátom nemusia mať osvedčené podpisy.
    henrieta12 ďakujem za radu
    henrieta12 V tomto prípade sa nejedná o realitku ide o predaj nehnuteľností
      zbaliť

    genius007 je offline (nepripojený) genius007

    genius007
    Jednoznačne u notára treba overiť podpisy predávajúcich. Bez toho neprejde vklad na katastri. Niečo o ostatných náležitostiach zmluvy som uverejnil na svojom blogu http://www.realitnaskola.sk/kupna-zm...j-nalezitosti/
    Skús si tam niečo pre seba nájsť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač SORRY ....ale nie si až taký génius , za akého sa asi aj pokladáš ...

    Tej " realitnej škole " k dokonalosti ešte zopár maličkostí chýba ...

    Do podrobností radšej nejdem ....
    genius007 Nie buchač. Za genia sa nepokladám. A čo sledujem tvoje príspevky tak je to u teba podobné. Keď máš niečo k veci napíš mi do súkromnej pošty. Rád sa s tebou o tom porozprávam.
    Keď nemáš nič zmysluplné tak radšej mlč.
    buchač Mňa ber z rezervou ......to po prvé .

    Po druhé by som povedal , že ja ak niečo tvrdím , tak je to potvrdené praxou .
    Nerobím zo seba žiadneho právnika a ani si školu nezakladám ....a keď už , tak by som sa venoval svojmu oboru a odboru , napríklad colným dokladom .

    V tom linku - Náležitosti zmluvy - chýba ( teda aspoň mne ) to vyhlásenie partnera majiteľa nehnuteľnosti , že sa vzdáva tých svojich nárokov ...nechce sa mi vyberať ten papier z dokladov .
    Predali sme manželkine nehnuteľnosti a vo všetkých prípadoch som také lajstro podpisoval .

    Takže asi tak sa veci majú ...

    P.S.:
    Podpis môže overiť aj notár a aj matrika .
    Vklad na katastri prejde v oboch prípadoch .
    Rozdiel je akurát v tom ( môže byť ) , že matrika ( ktorá ako ) zmluvu nezviaže ...
    genius007 buchač, vieš vôbec o čom hovoríš?
    Hovorím, keď máš niečo k veci napíš to, ale nie že nejaké lajstro sa ti nechce vyťahovať.
      zbaliť

    Stačí keď sa kúpna zmluva spíše u právnika doma?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.