Zavrieť

Porady

Mozem ist na PN pred obdrzanim vypovede?

piatok po ukonceni prace som opustil pracu a v sobotu mi volali kolegovia ze vraj ma vyhodili.mozem poslat PN zo sobotnajsim datumom?zatial mi vypoved nedorucili a ani som nic nepodpisal.ak by mi pocas vikendu dali okamzitu vypoved je marodka pn platna?
Naposledy upravil Jakub Jurina : 26.10.13 at 23:45
kopretinka odišiel si po skončení prac.času?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Výpoveď aby bola platná musí byť písomná a musí byť doručená do vlastných rúk (poštou, alebo jej prevzatie oproti vášmu podpisu na pracovisku), takže môžte ísť na PN kľudne aj v pondelok. :-)
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jakub Jurina moze byt potom aj kludne pondelkovy datum?
    AmmiS Pokiaľ vám do rúk nie je doručená výpoveď je to akoby ani neexistovala - po právnej stránke. Takže vy ste nič také zatiaľ neobdržali.
    Jakub Jurina a ezte jedna vec,ak by mi dali okamzitu vypoved pocas tejto doby?
    veronikasad Odkedy trvá pracovný pomer ? Nie si v skúšobnej dobe ?
    Mária27 sociálka ti PN platiť bude
    veronikasad Súhlasím, len neviem čo tou PN-kou chce dosiahnuť - nemocenské, alebo zákaz výpovede ...
    kopretinka ale veď on nevedel,že sa udeje tá výpoveď,on iba chcel ísť normálne k lekárovi
      zbaliť

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Nikto Ti PN-ku so sobotňajším dátumom nedá, leda že by si ležal v nemocnici. Obvodní lekári predsa v sobotu nepracujú. Pokiaľ si chorý, tak Ti lekár vystaví PN-ku od pondelku. Pokiaľ bola spísaná zápisnica v Tvojej neprítomnosti s dvomi svedkami, ktorí ju podpísali, môžeš očakávať aj okamžité skončenie pracovného pomeru, pokiaľ si odišiel svojvoľne z pracovnej smeny, ktorá ešte neskončila a nikto s vedúcich o Tvojom odchode nevedel.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka obvodný lekár môže vystaviť 3dni dozadu PN,čiže aj v pondelok mu dá Pn so sobotným,dátumom.Napr.ak pôjde v sobotu na pohotovosť.Ak máš nejaké zdravotné problémy,ktoré ti nedovolia ísť hne´d k lekárovi (napr.máš hnačku alebo zvraciaš)tak to lekár uzná.Kto by sa chcel posrať v autobuse,alebo v aute,že? Alebo povracať....
    či opustil pracovisko bez vedomia nadriadeného,to je iná vec......nevyjadril sa jednoznačne,píše,že po ukončení práce opustil pracovisko.
    terezamaria Nepísala som nič o PN-ke so spätným dátumom platnosti. Vidíš v mojom príspevku, že som písala niečo o zažívacích záležitostiach? A navyše som odpovedala na príspevok Jakuba Jurinu alebo si to Ty?
    kopretinka píšeš tam o sobotnom dátume.čiže ak pôjde v pondelok k lekárovi,môže mu lekár dať aj sobotný dátum,ak by bola sobota jeho pracovným dńom.Zažívacie problémy bol iba príklad.
    terezamaria Asi bude najrozumnejšie počkať do pondelku, prípadne v pondelok navštíviť lekára, pokiaľ máš na to dôvod.....on rozhodne o PN, či áno alebo nie.....Ty si však určite istý, že Ti tú PN-ku dá.... a budeš vidieť čo bude nasledovať, možno celkom nič, len sa vedúci nahneval a reagoval smerom k zamestnancom, že Ti dáva výpoveď....napísal si toho málo na to, aby sme vedeli dať plnehodnotnú odpoveď....z Tvojho príspevku nie je celkom jasné, či si prac.smenu ukončil, či si zdrhol predčasne, v polovici alebo kedy, či ste mali robiť nadčas.....pokiaľ by si doplnil tieto veci, potom by sa dali napísať aj predpokladané závery vedúceho.......
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Upravujem, ak si ešte v SD, PP sa môže skončiť kedykoľvek, teda aj počas DPN. Ale musí to byť písomné.
    Naposledy upravil Tweety : 27.10.13 at 08:02
    kopretinka ""....piatok po ukonceni prace som opustil pracu.......""

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Ak je sobota a nedeľa tvoj voľný deň,čiže nemáš naplánovanú smenu,môžeš ísť k lekárovi aj v pondelok.Telef.oznámenie od kolegov,že ťa vyhodili,je o ničom,kľudne to môže byť aj ich výmysel.Počkaj si na písomnú výpoveď doručenú poštou.

    Mozem ist na PN pred obdrzanim vypovede?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.