Zavrieť

Porady

bezny ucet podnikatelske a vlastne naklady ako ich rozdelit?

Dobry den chcel by som sa opytat ako to je s beznim podnikatelskym uctom ktory vyuzivam na podnikatelske ale aj bezne uceli.

Priklad:vlozil som na ucet 1000eur a 850 eur som minul na podnikatelske uceli cize mam k nim doklad. a 150 eur som minul povedzme tiez na nakup tovaru ale iba na vlastnu potrebu.

ako to mam zdokladovat alebo co mam spravit s tymi zvysnimi 150 eurami staci ak si vytlacim vypis z uctu alebo si ho vyziadam z banky a k transakciam ktore boli na vlastne naklady si poznacim ze to islo na osobnu spotrebu ?


dakuem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, poznačíš, že ide o osobnú spotrebu
    aby to bolo preukazné, odporúčala by som účtovať bežný účet celý a všetky položky mimo podnikateľských účtovať do stlpca osobná spotreba - včítane bankových poplatkov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dusan Mily Dakuje za rychlu odpoved ako to myslite do stlpca osoba spotreba? do akeho stlpca kde?
    KEJKA vedieš JU? si SZČO? podľa zadania áno.
    Takže Peňažný denník som mala na mysli.
    Dusan Mily ano ju. szco je co prosim? som ese len zacinajuci zivnostnik neviem sa v tom velmi pohybovat. a penazny dennik bude vporiadku na preukazanie sa v pripade kontroly z danoveho uradu?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž vyzerá to, že budeš potrebovať učtovníčku ... ak vedieš JU, tak bude treba učtovať - ako už máš napísané.
    lacnejšie (aj prehľadnejšie) bude, keď si založíš osobitný účet - aby si oddelil financie. szčo= samostatne zárobkovo činná osoba
    Dusan Mily ono ide o to ze tam kde objednavam tovar a tak sa neda na jedno meno zaegistrovat viac krat tym padom mozem objednavat len cez jedno meno cize cez jeden ucet preto to budem musiet nejak rozdelovat zriadim si hlavne penazny dennik aby som mal prehlad.
    marion Ale tam, kde objednavas ta vedia rozlisit, ked si u nich zaregistrovany s ICO a bez ICO. V prvom pripade si ako podnikatel/zivnostnik a to si das do nakladov/vydavkov a v druhom pripade si objednavas na sukromne ucely.

    bezny ucet podnikatelske a vlastne naklady ako ich rozdelit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.