Zavrieť

Porady

Zákon o cestnej doprave

Prosim vas k 1.3.2012 sa menil zakon o cestnej doprave. Ide mi hlavne o §5 ods. 3, ktorý hovorí, že prevádzkovatel sa musi zapisat do OR a povinnost s tym je aj vedenie PU, ale §56 ods. 6 hovori, že povolenia, dopravne licencie a ine rozhodnuti atd....platia do 4.12.2015 ak nemaju vyznaceny datum platnosti....co to znamena ? mali sme sa uz zapisat do OR, aj ked povolenie mame platne do 30.6.2015 a licenciu do 20.11.2022 ? alebo sa nas to este netyka? PROSIM O KAZDY NAZOR DAKUJEM
Naposledy upravil cinky16 : 11.11.13 at 20:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zákon nikto zaťiaľ nezmenil - teda platí zákon. Až stratí platnosť a bude sa požadovať nová licencia/povolenie - musí byť zápis v OR, aby bola vydaná(é).
    cinky16 takze zatial mi plati vsetko tak ako mam mozem kludne viest este JU a nezapisovat sa do OR az po tom poslednom termine 4.12.2015 ako sa uvadza v § 56 ods. 6 ?
    mozno sa opat opakujem, ale chcem sa utvrdit, ci tomu rozumiem spravne
    misoft Odborníci by ti vedeli poveadť viac - ja len toľko - zákon nikto nezrušil, teda stále platí a platia i licencie a povolenia dovtedy, kým tento zákon nebude pozmenený, novelizovaný, zrušený.

    Zákon o cestnej doprave

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.