Zavrieť

Porady

Zrušenie spoločnosti, ako na to?

Mám s.r.o., základné imanie na účte, doteraz s.r.o. nevykázala žiadnu činnosť (nevystavila žiadnu FA), mám len zopár bločkov, ktoré hradila firma (zakladanie firmy, písacie potreby...), som jediný konateľ a kvôli tomuto priblblému systému aj s daňovými licenciami sa jej potrebujem zbaviť. Môžem ísť na to cez dobrovoľné zrušenie spoločníkom alebo to musí ísť cez likvidáciu keď má firma peniaze? Žiadnych veriteľov ani dlhy nemá. Čo všetko musím priložiť k žiadosti na výmaz a ako postupovať ďalej? Obehať sociálku, zdravotku, daňový, banku..? Kedy si previesť peniaze na svoj súkromný účet? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Zrušiť spoločnosť bez likvidácie je možné len, splynutím, rozdelením, alebo zlúčením. Podmienka je, že spoločnosť "prevezme" právny nástupca.
    V iných prípadoch iba likvidáciou. Vzhľadom na oznamovacie a publikačné povinnosti to trvá prinajlepšom 6 mesiacov.
    Likvidácia je rozoberaná napr aj tu:
    http://www.porada.sk/t189392-likvida...za-krokom.html

    Prípadne na internete je toho tiež dosť.
    Lusssy ďakujem, v článkoch na internete je však uvedené, že bez likvidácie sa dá spoločnosť zrušiť aj dobrovoľne, dohodnutím sa spoločníkov... ja nemám čo likvidovať keď nič dokopy neexistuje, max. 5 na mňa vystavených bločkov/FA... žiadne vyšlé FA, žiadne dlhy... spoločnosť existuje presne 2 mesiace
    JankaO Rozdelenie, splynutie a zlúčenie je dobrovoľná dohoda spoločníkov, kedy sa spoločnosť môže zrušiť bez likvidácie. Ak toto nie je - tak sa zrušuje likvidáciou. Platí to, čo som napísala v odpovedi.

    Zrušenie spoločnosti, ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.