Zavrieť

Porady

Bezpodielove spoluvlastnictvo

Pred manželstvom som nadobudla byt-nehnutelnost. Teraz sa chceme stahovat do väčšieho a chcem sa opýtat, že ked tam budem napisana ako vlastnik v novej nehnutelnosti, je to potrebné ošetriť nejakou právnou formou, že ak by došlo k rozvodu, aby sa ta nehnutelnost nedelila, čiže bola moja ako predchádzajúca. Prípadne ako sa to rieši... Budeme to kupovat z predaja mojho bytu. Ak to je potrebne pravne osetrit, tak este pred rezervaciou, ci staci az pred kupnou zmluvou?
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Aj keď sa nehnuteľnosť napíše len na teba, mohli by sa do nej vložiť aj spoločné prostriedky, ktoré patria do BSM. Daj si napr. manželovi podpísať s overeným podpisom, že si nehnuteľnosť kúpila za svoje výlučné prostriedky, a preto nepatrí nehnuteľnosť do BSM.
    lajla7 Staci to len takto napisat a overit podpis? A je to potrebne este pred rezervaciou, alebo to staci pred kupnou zmluvou, kedze mame este rok cas. Inak dakujem za odpoved
    lajla7 a kde sa to riesi )myslim tym zuzenie BSM )u notara? kolko sa za to plati? a kedy je to potrebne urobit? mame ist ten byt rezervovat, uz pred rezervaciou alebo staci pred kupnou zmluvou? dakujeeem moc

    Bezpodielove spoluvlastnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.