Zavrieť

Porady

Budem mať lepšiu materskú, ak sa teraz zamestnám?

Dobry den, prosim Vas o rady. 4.10.2012 som ukončila prvú rodičovskú dovolenku. Odvtedy som bola nezamestnaná a na predĺženej rodičovskej dovolenke kvôli zdravotnému stavu syna. Predpokladám, že som v druhom týždni tehotenstva. Ak by všetko prebehlo v poriadku, rada by som si nejakým spôsobom prilepšila materskú. Mám možnosť zamestnať sa. Prosím tých, ktorí majú v týchto veciach prehľad....poraďte, ako sa to lepšie oplatí z finančnej stránky. Ďakujem za všetky rady.
Naposledy upravil mikat : 15.01.14 at 15:55
ivka70 A dokedy trval tvoj pracovny pomer? Stihnes do porodu 270 dni nemocenskeho poistenia v posl. 2 rokoch?
mikat Pracovny pomer pred materskou trval do 30.08.2009.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze PP uz posledne 4 roky netrval, nemas ziadne nemocenske poistenie (ani ukoncene) v posl. 2 rokoch.
    znamena to teda, ze kvoli naroku na materske by si potrebovala byt zamestnana v novom zamestnani aspon 270 dni do porodu, co sa asi stihnut neda, ked uz si tehotna 2 tyzdne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 ešte by pomohlo súčasne 2 poistenia, t.j. napr. jedna PZ a jedna dohoda, kt. by sa pred MD ukončila....
    mikat myslite tak, ze by som mala jedno zamestnanie na pracovnu zmluvu - doba neurcita - trvala by aj pocas materskej a druhe zamestnanie na dohodu, ktora by sa pred nastupom na MD ukončila? Alebo keby som mala pracovnu zmluvu a k tomu by som sa pripoistila?
    Mila123 lacnejšia je dohoda.......
    ale uvažovanie je správne
    mikat Ďakujem pekne za odpoveď. Vážim si, že ste si našli čas a odpísali...pekný večer prajem
      zbaliť

    Budem mať lepšiu materskú, ak sa teraz zamestnám?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.