Zavrieť

Porady

Mozu mi po navrate z RD zmenit miesto pracoviska?

Dobry den,

Som na rodicovskej dovolenke.16.12.2013 som zamestnavatelovi oznamila predcasny navrat do zamestnania ( dieta ma len 1,5 roka). Nastupit som chcela od 1.2.2014. Dnes mi prislo vyjadrenie, ze zrusili moju poziciu v Nitre, ale tu istu poziciu vytvorili v Bratislave. Mozu mi toto urobit? Do Bratislavy nemozem dochadzat.

V zmluve mam takyto bod:
"Dohodnuty obsah tejto pracovnej zmluvy mozno zmenit len vtedy, ak sa zamestnavatel a zamestnanec dohodnu na jeho zmene. Zmena sa musí vykonat pisomne. Vykonavat prace ineho druhu alebo v inom meste, ako boli dohodnute v pracovnej zmluve, je zamestnanec povinny len vynimocne v pripade uvedenych v ZP."

Vopred vdaka.

K.
Naposledy upravil Katarína Nitra : 16.01.14 at 08:13
3 komentárov     zbaliť
taiko mas v pracovnej zmulve miesto vykonu prace, s poznamkou, ze ho moze zamestnavatel menit?
Katarína Nitra nemam tam nic take
Katarína Nitra Je tam iba bod. Dohodnuty obsah tejto pracovnej zmluvy mozno zmenit len vtedy, ak sa zamestnavatel a zamestnanec dohodnu na jeho zmene. Zmena sa musí vykonat pisomne. Vykonavat prace ineho druhu alebo v inom meste, ako boli dohodnute v pracovnej zmluve, je zamestnanec povinny len vynimocne v pripade uvedenych v ZP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zrušiť miesto pracoviska môže, veď sú to u zamestnáv. organiz,.dôvody. AK teda chceš nastúpiť a vlastne nemáš kam, pretože do BA dochádzať nemôžeš, pre zamestnáv. si teda na pôvodnom mieste pracoviska nadbytočná. Mal by to riešiť výpoveďou alebo skončením PP dohodou z rovnakých dôvodov.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katarína Nitra Ale moze spravit, ze zrusi moje miesto v Nitre a vytvori to iste miesto ho v BA? nie som nejak chranena, ked som na RD, ze mi musia dat miesto v rovnakom mieste? To pracovisko v Nitre normalne funguje...
    ivka70 Pracovisko moze existovat, ale ak na nom zrusili pracovne miesto, nemas kam nastupit. Ak sa nedohodnew na tej zmene do BA, tak dostanes vypoved kvoli zrusenemu prac. miestu.
    kopretinka a nemôžeš nastúpiť v Nitre na inú pozíciu?
    Katarína Nitra napisali mi, ze v Nitre nemaju ziadnu volnu poziciu
    kopretinka tak potom bohužiaľ.......nadbytočnosť......s odstupným
    Tweety skontaktuj sa so zamestnáv., ohľadom toho, čo a ako, či ostaneš ešte na RD alebo PP ukončíte.
    Katarína Nitra Ale ked zrusia miesto a naschval ho otvoria v inom meste presne to iste miesto, len aby sa ma zbavili, podla mna nie je OK. Jedna sa o statnu spravu.
    Katarína Nitra Dakujem Vam vsetkym za odpovede
    kopretinka hm,len to my asi nevieme posúdiť,či to bolo naschvál.....ak po tvojom odchode z firmy zruší v BA a znovu bude v NR,tak potom áno,bolo to naschvál.......do pol roka od zrušenia miesta nesmie na to isté miesto nikoho prijať,ale nie som si istá tým časovým termínom.Potom to môžeš napadnúť súdne.
    Katarína Nitra Jedna sa o to, ze zamestnanec, co ma zastupoval pocas MD bol,sedel a je v BA. A zrazu ked ja chcem nastupit nazad, zrazu zrusia moje miesto v NR? A mozem ist iba do BA? Ja som poslala ziadost 16.12.2013 a oni zrusili moje miesto 20.12.2013....
    kopretinka takže oni vlastne "zrušili " tvoje miesto hneď,ako si odišla na MD...
    Katarína Nitra Nie, oni zrusili miesto hned ako som im nahlasila, ze sa tam vraciam
    kopretinka píšem v uvodzovkách,lebo to miesto bolo presunuté do BA hneď po tvojom odchode na MD
    Katarína Nitra Tak v podstate ano, lebo v BA nasli cloveka ochotneho to robit, ale "oficialne" to spravili az ked som nahlasila, ze chcem nazad a preto si myslim, ze to nie je OK. Ale uz s tym nic nenarobim... Vdaka za tvoje odpovede
      zbaliť

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ak je zrušené miesto, tak sú len dve možnosti, súhlasiť s pracovným miestom v Bratislave alebo prijať výpoveď z organizačných dôvodov.... určite nemôžu donútiť pracovníka zmeniť miesto zamestnania .... takže ostáva výpoveď a odstupné ......
    alebo pokračovať v poberaní rodičovského príspevku a hľadaním si nového miesta.....

    Mozu mi po navrate z RD zmenit miesto pracoviska?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.