Zavrieť

Porady

Danovy bonus

Dobry den, chcela by som sa opytat. Zijeme momentalne v zahranici vo Svajciarsku, manzel pracuje, ja som na neplatenej materskej dovolenke (kedze materska trva len 14 tyzdnov). Vsetci ja, manzel a deti mame trvale pobyty na Slovensku. Manzel pobera rodinne pridavky u svajciarskeho zamestnavatela. Znama mi trdi ze mame narok na uplatnenie DB. Chcela by som sa opytat ako to vlastne je. Mame alebo nemame narok? Dakujem za odpoved.S pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeny7 je offline (nepripojený) jeny7

    jeny7
    Podľa môjho názoru tiež majú nárok na daňový bonus a uplatnia si ho cez podané Priznanie k DPFO. Ak majú trvalý pobyt na našom území, tak sú rezidentmi SR. Presne ako napísala Anik.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ak máte trvalý pobyt na SVK nárok na daňový bonus máte. Tu musíte podávať aj daňové priznanie z celosvetových príjmov.
    V zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia máme so Švajčiarskom zápočet, pre Vás však bude zrejme výhodnejšie použiť metódu vyňatia, aby ste na SVK nedoplácali daň. Predpokladám, že manžel tam pracuje v pracovnom pomere.
    ivka70 Z akeho dovodu by museli podavat na SK danove priznanie, ked cely rok ziju vo Svajciarsku??? Trvaly pobyt nie je predsa automaticky danovy rezident. A na SK nemaju ziadny prijem.
    Anik Ivka nemajú nárok na DB ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.