Zavrieť

Porady

Podnet na inšpektoriát práce?

Oplatí sa dať na prešetrenie inšp.práce to,že nám vedúca predajne brala každý mesiac 1-2 stravenky na vykrytie manka na predajni?tiež to,že sme nemali prestávku??Uvažujem nad tým po tom ako som musela zaplatiť manko ktoré som tu tiež riešila.Vrátili by mi stravenky,nemám žiadny dôkaz len svedectvo zamestnancov súčastných a bývalých
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Až to zamestnanci potvrdia, keď Inšpektorát práce to bude šetriť vo vašom podniku, tak samozrejme vám ich musí doplatiť, resp. dať.

    mirko70 je offline (nepripojený) mirko70

    mirko70
    Jedna vec je to manko.Kedže ste podpísali hmotnú zodpovednosť,malo by to na páske vidno,že vám niečo strháva.Iná záležitosť je ak vám najskôr stravenky dá a vy ich odovzdáte dobrovoľne. V prípade ak by sa toto potvrdilo,mohlo by sa jednať aj o nedovolený nátlak zo strany zamestnávateľa,čo zaváňa aj trestným oznámením. V každom prípade súhlasím s terezamaria,že toto musia potvrdiť všetci zamestnanci.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinamona Ano stravenky nam najskôr dala a potom sme jej museli dať 1-2 ks.Ono sa dá povedať že sme jej ich nemali dať,ale to sa nedalo,s nou sa nedalo vydržať ani ked sme ju posluchali.....prístup k nam bol hrozny,ponižovanie,nadávanie(aj pred zakazníkmi),Stale sa tam predavačky striedajú,nikto to tam nevydrží.....dobre vedela že je ťažké nájsť si prácu a tak sa správala.všetky odchádzajú kôli nej a to osobne poznám 5+ja.
    mirko70 chápem,že každý sa bojí o prácu.No chybou je ak odchádzajú tí,ktorí sú poškodení.Trebalo sa pekne všetky dohodnúť,ráno nenastúpiť do práce a sadnúť si do kanclu majiteľovi obchodu dovtedy,pokým ju nevyhodí.Verte,že za takú stratu na zisku ponesie parádnu zodpovednosť.
    martinamona Aj na to sme mysleli,ale nadriadení na ňu nedajú dopustiť....podľa nich sme my neschopné,oni vôbec nechápu kde je naozaj chyba,podľa nich je problém nájsť schopných zamestnanancov,už sme na to poslali priamo na vedenie list a bolo tam písané aj o tych stravenkách ale nič sa nedeje.....pre nich nieje problém ked nenastúpia rano zamestnananci,prepustiť ich do večera majú za nich náhradu...ved takých neschopných nájdu hoci kde
      zbaliť

    Podnet na inšpektoriát práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.