Zavrieť

Porady

Otazka ohladom rozvodu

Dobry den, chcela by som sa informovat v pripade rozvodu som povinna nahlasit trvaly pobyt, na ktory mi bude poslana obalka s informaciami o sudnom konani. Avsak moj trvaly pobyt je iba dedina bez ulice a cisla kedze nemam nehnutelnost a postu nedostavam. Zdrziavam sa mimo sr uz dlhsiu dobu. V pripade ak teda bude obalka poslana spat co sa nasleduje potom ? Budem povinna zaplaltit sudne poplatky a poplatky exmanzela pri rozvode?
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň,

    takúto povinnosť zo zákona nemáte..pokiaľ Vám súd nebude vedieť doručiť písomnosti, spravia si na Vás šetrenie cez centrálnu evidenciu obyvateľstva, obecný úrad aj políciu, takto sa k Vášmu trvalému pobytu naisto dopátrajú. Napriek tomu Vám však odporúčam, aby ste súdu adresu trvalého pobytu nahlásila, takisto aj korešpondenčnú adresu, kde zásielky v zahraničí preberáte (prípadne e-mailový kontakt), aj pre Vás bude lepšie, keď budete mať informácie, v akom stave je Vaše konanie....súdny poplatok ani trovy konania za to, že súdu neoznámite svoju adresu, platiť určite nebudete.

    Mgr. Róbert Bános, advokát

    Otazka ohladom rozvodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.