Zavrieť

Porady

viazaná živosť - sprievodca cestovného ruchu

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať na jeden problém, ktorý neviem vyriešiť.

V roku 1995 som absolvoval kurz BKIS - sprievodca cetovného ruchu po Bratislave. Je rok 2006 a ak chcem vykonávať túto činnosť, potrebujem si vybaviť viazanú živnosť "sprievodca cestovného ruchu".
Podľa živnostenského zákona na to potrebujem osvedčenie podľa zákona 386/1997 (clanok 8).

A teraz prichádza problém. BKIS súčasný absolventom kurzu automaticky vydáva toto osvedčenie. V roku 1995 sa toto osvedčenie ale nevydávalo. Preto som išiel do BKIS, aby mi toto osvedčenie vydali, keďže som kurz v roku 1995 absolvoval - mám sprievodcovský preukaz a 10-ročnú prax. A v roku 2005 som absolvoval preskúšanie kvôli predĺženiu platnosti preukazu.

Lenže BKIS mi toto osvedčenie nechce vydať, pretože podľa zákona to vraj nie je možné. Problém je vraj v tom, sko tvrdí BKIS, že dátum záverečnej skúšky (máj 1995) sa musí zhodovať s dátumom osvedčenia. Je to naozaj tak? Študoval som zákon 368/1997 a nenašiel som tam zmienku o dátume.

A čo mám teraz robiť? Jedna možnosť je, ze si znovu urobím kurz BKIS. Lenže osvedčenie potom dostanem až v máji roku 2007, ciže rok musím čakať a zaplatím niekoľko tisíc za kurz. Je nejaká možnosť, ako presvedčiť BKIS, aby mi vydali osvedcenie? Existuje nejaká iná možnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    viazaná živosť - sprievodca cestovného ruchu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.