Zavrieť

Porady

Ako v Alfe zauctovat vyber z pokladne a vklad na podnikatelsky ucet ?

Ako mam spravne v Alfe zauctovat vyber hotovosti z pokladne a jej vklad na podnikatelsky ucet ? ... datum vyberu a vkladu je rovnaky len vypis z banky mi pride neskor ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    tinahazi
    Ako mam spravne v Alfe zauctovat vyber hotovosti z pokladne a jej vklad na podnikatelsky ucet ? ... datum vyberu a vkladu je rovnaky len vypis z banky mi pride neskor ...

    Inak súhlasím s predchádzajúcou odpovedou, len chcem uviesť celý postup:
    -vystavíš si VPD a naúčtuješ výdaj z pokladne druh.členenie príjem prieb.položky
    - príjem na účet a druh.členenie výdavok na priebež.položky.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Mas tam moznost pri vybere prijmu- prijem z priebeznej polozky a to iste pri vydajoch.

    wicolka je offline (nepripojený) wicolka

    wicolka
    ja len doplnim, v penaznom denniku mas hotovost, bankove ucty a hned vedla priebezne polozky

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    uctujes na zaklade dokladov, podla toho aky doklad mas v ruke, tak uctujes. Ak drzis VPD tak pracujes s pokladnou, ak mas v ruke vypis, tak pracujes s bankou.

    Takze.. pri vklade na BU mas najskor pohyb z pokladne. Otvoris si penazny dennik a dole mas BANKA - prijem a vydaj, POKLADNA - prijem a vydaj, INTERNE DOKLADY - prijem a vydaj.

    Kliknes na ten vydaj pri pokladni, vyhodi ti tabulku. Zadas si datum. Pod tym mas cely riadok a ten si rozkliknes a vyberies VYDAVOK NA PRIEBEZNU POLOZKU, zadas sumy, pozor tu je suma bez dph. Opises tuto operaciu, napr. ODVOD NA BU a potvrdis..

    Ked budes mat v ruke vypis z banky, tak na zaklade toho dokladu kliknes na okienko prijem v casti BANKA a tam das znova datum, rozkliknes si ten riadok pod datumom, vyberies tam PRIJEM Z PRIEBEZNEJ POLOZKY, zadas sumu, popis - ODVOD NA BU z pokladne a potvrdis.

    A priebezne polozky by sa mali rovnat nule. Vtedy je to spravne.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    andreaS

    Ked budes mat v ruke vypis z banky, tak na zaklade toho dokladu kliknes na okienko prijem v casti BANKA a tam das znova datum
    doplnim len andrejku, ze prijem na BU v banke treba zauctovat dnom, kedy tuto operaciu zauctovala banka - najdes to na vypise ako den zauctovania

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ALFA program to najlepší a ak sa s nou stotožníš , tak práca bude krásna .

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    Zitka máš pravdu, ja som si Alfu objednala po Vianociach a teraz robím cez alfu celý rok účtko a DP aj s výkazmi, no som veľmi, ale veľmi spokojná. Je to super vecička a vy všetci čo to poznáte už viacej rokov (ako vlastnú sukňu,.... alebo nohavice? :-))) to zvládate ľavou zadnou, keď ostatní stresujú - ako prvýkrát aj ja. Ale dúfam, že to zvládnem v pohode.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    atramka
    Zitka máš pravdu, ja som si Alfu objednala po Vianociach a teraz robím cez alfu celý rok účtko a DP aj s výkazmi, no som veľmi, ale veľmi spokojná. Je to super vecička a vy všetci čo to poznáte už viacej rokov (ako vlastnú sukňu,.... alebo nohavice? :-))) to zvládate ľavou zadnou, keď ostatní stresujú - ako prvýkrát aj ja. Ale dúfam, že to zvládnem v pohode.
    Vidíš aspoň vieš , že netáram .Je to prehľadné , stále aktualizované , vždy nás prekvapia nejakou novotou , no proste super .Ale určite keď s týmto programom budeš dlhšie pracovať , tak to bude všetko dobré a vtedy budeš až spokojná .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.