Zavrieť

Porady

Mohla by som mat narok na davku v hmotnej nudzi? Prosim poradte viaceri!

Dobry den, poprosila by som o radu. Dna 20.2.2014 som sa zaevidovala na UP predpokladam, ze budem poberat davku v nezamestnanosti cca do 200€
( nemam zatial rozhodnutie a neviem si to presne vypocitat ). Prisla som
o pracu, pretoze som bola zo zavaznych zdrav. dôvodov chora (PN viac ako 52 tyzdnov). Mohla by som mat zaroven narok na davku hmotnej nudzi a kedy mozem o davku poziadat? Byvam v spolocnej domacnosti s manzelom bez deti, ktory je konatelm =spolocnikom v s.r.o. a nepobera za vykon funkcie ziadnu odmenu ani mesacnu mzdu. Ide o spolocnost ktora existuje 3 rok, ale vacsinou je v strate. Manzel je dobrovolne nezamestnany. Co musim preukazat a ktore prispevky by som mohla dostavat a musim odpracovat nejake aktivacne prace? Na prislusnom UPSVaR nie su ochotne mi poskytnut patricne informacie. Netusim, ci je to z dôvodu pracovnej zaneprazdnenosti, alebo nikoho nezaujima druheho vzniknuta situacia. Nakolko musim platit svoje mesacne poplatky a zaroven hypoteku na byt, tak samozrejme by som radsej prijala pracu, ako ziadala o akukolvek davku.
Za odpoved vopred dakujem.
Naposledy upravil Elysse : 10.03.14 at 09:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    prispevky v hmotnej nudzi su v nasej uzasnej krajine velmi nizke , tak ak bude davka v nezamestnanosti okolo 200 €, tak ani nebude k comu ju priplacat. (budes mat viac v davke, ako je mozne dostat prispevok v hmotnej nudzi)

    asterix174 je offline (nepripojený) asterix174

    asterix174
    Ak si bola PN tak dlho treba si požiadať o ID, 200€ príjem je dosť, to ti na dávku v hmotnej núdzi nevýde /je to vysoký príjem/

    ajka432 je offline (nepripojený) ajka432

    ajka432
    narok nadavku ti urcite nevznikne. Nechapem preco jemanzel dobrovolne nezamestnany,ked Vamtrebaplatit hypo a dalsie ucty a ty si prisla o pracu. Na davky sa posudzuju prijmy celej rodiny,aak bude manzel dobrovolne nezamestnany,tak o nu ani nemusis ziadat.

    Mohla by som mat narok na davku v hmotnej nudzi? Prosim poradte viaceri!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.