Zavrieť

Porady

vypocet urokov a omeskanie

istina 1000 E so zakonnym urokom 10%p.a
omeskanie 5 rokov od dohodnuteho dátumu splatnosti
Ako sa pocitaju zakonne uroky?
1.rok 1000/100*10=100E
2.rok zasa to iste alebo sa tu istina meni na 1000+100, cize 1100/100*10= 110
a tak dalej..ktory vypocet je spravny?

Ako sa pocitaju uroky z omeskania?povedzme 8,5%ročne
1.rok istina 1000/100*8,5=85E
2.rok je istina zasa 1000 ci uz 1085?

V podstate ma zaujima ci sa pocitaju uroky aj z urokov..resp ci pri uvere urocenom rocne s oznacenim p.a narasta rocne istina o urok a ako to je potom zo zakonnym urokom z omeskania?

ak sa niekto vyzna budem rada za vysvetlenie..chcem to pochopit..priklad je vymysleny.

zmluvne uroky dohodnute v pozicke su alebo nie su sucastou dlhu?preco sa niekde uvadza ze uroky su sucastou istiny?Poprosim este niekoho o vysvetlenie kedže sa nazory na nete rozchadzaju.
Naposledy upravil romana288 : 12.03.14 at 12:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Úroky sa rátajú len z istiny. Úroky sa ďalej neúročia.
    Na tejto stránke sa úroky dajú vypočítať www.advok.sk.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romana288 dakujem a plati to aj pre zmluvne uroky aj pre uroky z omeskania. Myslela som si totiz, ze ak je oznacenie urokov ako napr. 10% p.a treba navysit istinu kazdy dalsi rok omeskania o urok za rok predtym
    romana288 myslela som to tak, ze ked vlastne clovek po rokoch dlzi vacsiu sumu pretoze zmluvne uroky narastaju, tak sa z nich nerata vôbec urok z omeskania?
    mlisa nie, ani zmluvné úroky sa ďalej neúročia
    romana288 takze ak spravne chapem za kazdy rok pri istine 1000 eur a uroku 10%p.a pripocitam 100 eur. Po desiatich rokoch bude urok za cele obdobie tiez 1000 eur.
    Niekde som videla, ze vzhladom na to ze v zakone nie je uvedene ci je zmluvny urok prislusenstvo pohladavkya lebo samotny dlh, tak je mozne narokovat si aj uroky z urokov. Nejde mi do hlavy ako sa dostavaju ludia do situacie ze nesplatia zo dve splátky hypoteky v hodnote 1000 eur a po rokoch pride platobny rozkaz na 30000 eur.
    misoft Pretože nebankovky používajú iný výpočet (nezákonný): jednoducho ročný úrok pripočítajú k istine - tým pádom sa istina dvíha a zároveň stúpajú aj úroky. Okrem toho - nebankovky majú strašne vysoké úroky - niekedy od 30% do 90%!
    romana288 ak je ich urocenie nezakonne..potom je snad sudne napadnutelne..ci?chces povedat ze tak isto postavenu zmluvu moze urocit nebankova uplne inak ako banka?..teda 10%p.a budu v banke pocitat z 1000 eur za kazdy rok nesplatenia 100 E, ale nebankovka si v klude kazdy rok navysi istinu o rocny urok?..este k tomu nezakonne?
    Mária27 iné je úrok z úveru, iné úrok z omeškania.
    romana288 ano to viem.pytam sa na oba uroky..ako by sa teda ratali?
      zbaliť

    vypocet urokov a omeskanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.