Zavrieť

Porady

pristupenie spolocnika do jednoosobovej sro

Dobry den,
potrebovala by som poradit, robime pristupenie jedneho spolocnika do jednoosobovej sro, doterajsi konatel aj spolocnik mu prevadza 5O% ob.podielu, plus ho menuje do funkcie konatela. Chcem sa opytat, ci sa terajsia zakladatelska listina meni na spolocensku zmluvu a ci do ORSR sa zasiela len tato Spoloc. zmluva,alebo sa musi robit aj nejaky dodatok k zakladatelskej listine?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň, k zakladateľskej listine resp. spoločenskej zmluve sa v takýchto prípadoch nepripájajú dodatky, je potrebné vyhotovenie nového tzv. úplného znenia vrátane uskutočnenej zmeny. Konateľ ju podpíše a túto musí predložiť registrovému súdu. Zakladateľskú listinu resp. spoločenskú zmluvu je možné meniť tak, ako každú inú zmluvu. Je to možné vykonať v celom či obmedzenom rozsahu, podľa ustanovení Obchodného zákonníka a predpísanou formou.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    danielka_ma Dakujem za odpoved, ide mi o to, ci v takomto pripade, ked sro bola zalozena zakladatelskou listinou vyhotovujem nove uplne znenie zakladatelskej listiny, s vykonanymi zmenami (teda uz dvaja spolocnici, dvaja konatelia, rozdeleny obchodny podiel..) , alebo sa ta zakladatelska listina uz premenuje na spolocensku zmluvu, nakolko sa meni pocet spolocnikov z jedneho na dvoch...? teda aka priloha ide na orsr, zakladatelska listina alebo spolocenska zmluva...?dakujem
    JUDr. Eva Blazyová Dobrý deň, premenovanie nie je potrebné, stačí aktualizácia formou úplného znenia. Ak je však vôla spoločníkov, môžu rozhodnúť o jej zámene na úplné novú spoločenskú zmluvu, ktorú schvália na valnom zhromaždení. .
    danielka_ma Dakujem velmi pekne za pomoc
    danielka_ma este podotazka...tu aktualizovanu zakladatelsku listinu uz podpisuju obaja spolocnici, vsak? a je potrebne overovat ich podpisy na zakladatelskej listine...?
    JUDr. Eva Blazyová Úplné znenie spoločenskej zmluvy resp. zakladateľskej listiny už podpisuje iba konateľ spoločnosti a jeho podpis nemusí byť úradne overený.
    danielka_ma velmi pekne dakujem za pomoc a prajem pekny den!
      zbaliť

    pristupenie spolocnika do jednoosobovej sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.