Zavrieť

Porady

Opravné DP v ALFE

Prosím, ako mám zaškrtnúť krížikom v DP opravné nemôžem sa do toho dostať. Stále je zaškrtnuté riadne. Ako teda na to?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Lenuška
    Prosím, ako mám zaškrtnúť krížikom v DP opravné nemôžem sa do toho dostať. Stále je zaškrtnuté riadne. Ako teda na to?
    Ďakujem.
    Veru ani mne to nejde , asi nič iné neostáva , len urobiť to DP znovu.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    ako znovu , ja to nechcem písať v ruke. A v PC stále je x na riadne. Odniekaľ to ťahá ale odkiaľ????

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Aj ja som Alfista , ale veru nemám tušenie . Firma Kros asi nepredpokladala , že budeme raz robiť aj opravné resp.dodatočné .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zita5
    Aj ja som Alfista , ale veru nemám tušenie . Firma Kros asi nepredpokladala , že budeme raz robiť aj opravné resp.dodatočné .
    Neviem, či Vám to pomôže, robím v úplne inom softe, ale tieto veci mám nadefinované vo výkazníctve.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    Zita5
    Aj ja som Alfista , ale veru nemám tušenie . Firma Kros asi nepredpokladala , že budeme raz robiť aj opravné resp.dodatočné .
    NO asi to teda zabielítkujem to riadne ---- a začiarknem fixou opravné.
    Tí Alfisti by mohli automaticky z výkazu PaV sťahovať do DP údaje automaticky, lebo mojim blbým zaokrúhľovaním tam mám rozdiel. Ale na vine som ja že som si to neskontrolovala a hlavne neopísala z výkazu o PaV. NO poučená.....

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Zita5
    Aj ja som Alfista , ale veru nemám tušenie . Firma Kros asi nepredpokladala , že budeme raz robiť aj opravné resp.dodatočné .
    Dievčatá, nedá sa to, Kros slúbil že do roka by to spravil aby sa to dalo editovať. Tak len "zabielítkovať" a zakrížikovať.
    Pekný večer...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Manual
    Dievčatá, nedá sa to, Kros slúbil že do roka by to spravil aby sa to dalo editovať. Tak len "zabielítkovať" a zakrížikovať.
    Pekný večer...
    Ja som mala tušáka , že sa pripojíš do debaty a usmerníš nás .Ďakujeme, zasa o niečo naviac okolo ALFY sme získali.

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    Lenuška
    NO asi to teda zabielítkujem to riadne ---- a začiarknem fixou opravné.
    Tí Alfisti by mohli automaticky z výkazu PaV sťahovať do DP údaje automaticky, lebo mojim blbým zaokrúhľovaním tam mám rozdiel. Ale na vine som ja že som si to neskontrolovala a hlavne neopísala z výkazu o PaV. NO poučená.....
    Lenuška, mám ten istý problém, robila som to cez vlastnú ALFU prvýkrát, veľmi sa mi to páčilo, dne som to chcela odovzdať, ale som si nad to všetko hotové sadla, že si to idem skontrolovať a......skoro som skolabovala... no ale idem na to tvojím systémom, opíšem to z výkazov.
    Potom to bude dobre??? Na čo si mám dávať pozor??
    A mám jednu otázočku: počítač za 29000,- mám zaradený ako režijný náklad bude to v poriadku? mám to ešte niekde zaevidovať? uviesť to ako krátkodobý majetok?? alebo nie, dám to len do prevádzkovej rézie?
    Vďaka...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    atramka
    Lenuška, mám ten istý problém, robila som to cez vlastnú ALFU prvýkrát, veľmi sa mi to páčilo, dne som to chcela odovzdať, ale som si nad to všetko hotové sadla, že si to idem skontrolovať a......skoro som skolabovala... no ale idem na to tvojím systémom, opíšem to z výkazov.
    Potom to bude dobre??? Na čo si mám dávať pozor??
    A mám jednu otázočku: počítač za 29000,- mám zaradený ako režijný náklad bude to v poriadku? mám to ešte niekde zaevidovať? uviesť to ako krátkodobý majetok?? alebo nie, dám to len do prevádzkovej rézie?
    Vďaka...
    PC je vhodné zaevidovať do krát. majetku, predsa je to vec drahšia a časom si ho vylepšíš, stále sa na ňom pracuje, nie ?
    Pekný večer...

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    manual, dakujem, že si sa zapojila, no čím sa skôr blíži koniec vyplňovania, tým viac stresujem ...:-(
    dúfam že to nejako zvládnem v pohodičke ..:-)
    ...VEĎ SÚ TU PREDSA PORAĎÁCI,
    ochotní pomôcť mi pri mojej práci...

    -no už sa mi to aj rýmuje:

    keby mi tak dobre išlo daňové priznanie,
    ako mi ide rýmovanie.........

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    atramka
    manual, dakujem, že si sa zapojila, no čím sa skôr blíži koniec vyplňovania, tým viac stresujem ...:-(
    dúfam že to nejako zvládnem v pohodičke ..:-)
    ...VEĎ SÚ TU PREDSA PORAĎÁCI,
    ochotní pomôcť mi pri mojej práci...

    -no už sa mi to aj rýmuje:

    keby mi tak dobre išlo daňové priznanie,
    ako mi ide rýmovanie.........
    Len drobnosť už dlhé roky som TEN..., nie tá..

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Treba si uvedomiť, že čo do hocijakého softu naládujem, tak to mi aj vylezie z neho / to je reakcia na ATRAMKU/. Skoro nikdy sa netreba spoliehať len na konečné výstupy. Chybička sa vždy nájde /a nielen v nás/. A mimochodom práve som to celé zapichol.

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    Manual
    Len drobnosť už dlhé roky som TEN..., nie tá..
    ......to vidíš, ten stres, veď ja dobre viem, že si TEN - ON
    a že vieš dobre riešiť knihu jázd.......
    (to mám z porady

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    ekopo
    Treba si uvedomiť, že čo do hocijakého softu naládujem, tak to mi aj vylezie z neho / to je reakcia na ATRAMKU/. Skoro nikdy sa netreba spoliehať len na konečné výstupy. Chybička sa vždy nájde /a nielen v nás/. A mimochodom práve som to celé zapichol.
    To Ti naozaj úprimne gratulujem. Ja ešte bosorujem nad dvomi DP,
    a to jedno mi nesedí s výkazmi, no a nad druhým ak čarujem, tak čarujem , stále to je veľká daň..... a zhora ma nie a nie osvietiť.....

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    V DP FO nechápem, čo nemôže nesedieť medzi DP a výkazmi, ja robím /robil som / DP z výkazov. A čo sa týka veľkej dane už je teraz dosť neskoro, ešte pred týždňom som vedel o nejakých 90 litroch a grátis.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    A čo tak kúpno-predajná zmluva medzi podnikatelom a FO na kúpu optrebovaného PC....náradia......stôl.... FO použité veci os. spotreby nezdanuje. Do 30.000 do nákladov-aj to je riešenie. Treba dobre urobiť zmluvu.

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    ekopo
    A čo tak kúpno-predajná zmluva medzi podnikatelom a FO na kúpu optrebovaného PC....náradia......stôl.... FO použité veci os. spotreby nezdanuje. Do 30.000 do nákladov-aj to je riešenie. Treba dobre urobiť zmluvu.
    niečo také by mi bodlo....., počítač mám vlani za 25000,-
    ale ešte niečo....... chcela som nejakú sprostrekovat. zmluvu, ale
    ten človek by musel byť evidovaný na DIČ.....
    žeby príkazná zmluva?????????????, alebo čo.??????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.