Zavrieť

Porady

Je možné si zaregistrovať svoj podnikateľský nápad a predávať ho ako frančízu?

Ahojte, mám podnikateľský nápad, ktorý ešte na Slovensku podľa mojich vedomostí nefunguje. Dá sa originálny nápad niekde zaregistrovať a môžem potom po rozbehnutí svoju značku a know how predávať do iných regiónov ako frančízu? Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
taiko to ako chces predavat franchise niecoho co existuje len ako napad?
kopretinka čítaj ešte raz
taiko eeeej pravdu mas, zle som cital. Asi ma uz vino zmohlo . Nevsimol som si to "po rozbehnuti" Len v nadpise pise, ze chce napad predavat ako franchize, tak ma to splietlo. Ale aj tak mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa
Lusssy taiko z tvojho príspevku som nepochopila nič :-D skrátka, chcem naštartovať biznis, keď sa u ľudí uchytí a ľudia si naň zvyknú, keď si vytvorím určitú "značku" alebo "meno", chcem vedieť, či túto svoju značku môžem predávať ako frančízu do iných okresov aby som si nemusela otvárať nové pobočky a odpadli mi tak zbytočné starosti :-)
taiko to nevadi Len si ma trosku poplietla a navyse som reagoval na kopretinku.
Podla mna podnikatelsky napad nemoze byt predmetom patentu ale ini odbornici Ti tu lepsie poradia. Popripade by som sa opytal na patentovom urade v Banskej Bystrici
kopretinka nevieme,čo si chce dať patentovať,musí si to preštudovať,je to v mojom prvom linku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lusssy ďakujem, články mi pomohli :-) ale ako potom na to nadväzuje tá frančíza? to sa tiež registruje? ako sa to predáva? to spravím nejakú zmluvu s firmou, určím si cenu a podmienky, dodám "službu", oni zaplatia a to je všetko?
    kopretinka doplnila som odpoveď,myslím,že tam nájdeš dosť info,nakontaktuj sa na Moniku,ona sa kedysi zaoberala franšízou.
    Lusssy ďakujem ešte raz, podrobne si to prečítam a napíšem
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    na porade sa pohybujem už nejaký ten rok a mali sme tu rozbeh takého projektu v priamom prenose možno si niekto na to ešte spomenie. Podarilo sa, videla som stánok minimálne na jednom mieste v bratislave, pôvodne sa tuším začínalo v BB
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka myslíš ten mrazený jogurt?
    Dáša_ dobrá pamäť
    kopretinka ja som mu fandila.........škoda,že neprišiel napísať,ako to beží.......
    Dáša_ keď pojdem najbližšie okolo avionu, tak mrknem, či ešte funguje
    kopretinka ok
    Lusssy mrazený jogurt? to si dal patentovať?
    Dáša_ no vidíš a takých je viac to nemusí byť zrovna patentované, pritéria patentu splňa len veľmi málo vecí, naviac, patentové poplatky sú veľmi drahé. Stačia premyselné vzory, ochranné známky....
      zbaliť

    Je možné si zaregistrovať svoj podnikateľský nápad a predávať ho ako frančízu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.