Zavrieť

Porady

mobing na pracovisku

chcem požiadať o radu, bola som vystavená mobinku na pracovisku zo strany dvoch priamych nadriadených. Bola som vystavená verbálnym útokom, ohováraniu, klamstvám a intrigám. Staznost som poslala na vedenie, prišiel to riesit riaditel, ktorý bez toho, aby sa ma čokolvek opýtal a taktiež bez toho, aby sa opýtal svedkov, podložil mi dohodu o skončení pracovného pomeru s vyhrážkou, že ak to nepodpíšem tak ma aj tak vyhodia. Prácu som si vykonávala dobre, nikdy som nemala problém s porušením prac. disciplíny a ani s dochádzkou. Dohodu som odmietla podpísat, vzápatí som čerpala 4 dni dovolenku a následne som z týchto udalostí ochorela. V čase ked som na pn mi prišlo písomne na adresu porušenie prac. disciplíny a zrušenie poverenia. Chcem sa teda opýtat či je niečo také vôbec prípustné ked som na pn a tiež ako reagovat na klamstvá, ktoré samozrejme vykonštruovali moje nadriadené a nijako to nemajú potvrdené, že som porušila prac. disciplínu.Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Vieš,po skúsenosti,ktorú mám,nešla by som do súdneho sporu.Odrazí sa to na tvojom zdraví a to je to najhoršie,čo sa ti môže stať.A pokiaľ sa riaditeľ zachoval tak,ako sa zachoval,predpokladám,že vôbec nemá záujem,aby hľadal pravdu.Oddýchni si na PN,skúšaj hľadať novú prácu a snaž sa s tým vyrovnať.Prečítaj si aj tieto príspevky:
    http://www.porada.sk/t206029-som-zam...ml#post2209650
    alaya1 mas uplnu pravdu, mame tiez svoje skusenosti, preberala som to tiez na Porade.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Riesili sme podobny problem v rodine, vsetko si zamestnavatel podchytil svedkami, vykonstruoval si dovody, ostatni zamestnanci, snad v strachu o pracu, vsetko co zamestnavel chces podpisali. Takze sa mozes ist len sudit o neplatnost okamziteho skoncenia pre porusenie prac. disc. Moj pribuzny vsak sud prehral. Svedcili proti nemu ostatni zamestnanci v prospech zamestnavatela. este znasal aj trovy pravneho zastupovania protistrany.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evita732 Mne výpoved nedali len je absolútne neprijatelné, aby som v takom ovzduší dalej pracovala. Mám objednaný termín u psychiatra, čo ma fakt desí. Neviem čo dalej robit.
    alaya1 Moj pribuzny tiez odmietol dohodu, nakolko sa citil v prave, potom tiez bol na PNke a dal to na sud. Nepochodil. Ak tam uz nechces robit, daj sa na PNku, ak sa citis chora z tejto situacie, ale neviem, ci ti psychiater tento dovod uzna na DPN. ked chces mat pokoj, chod prec, lebo sud mozes, ale nemusis vyhrat.
    evita732 Ďakujem pekne za radu
      zbaliť

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny môžeš dostať aj vtedy, keď si PN.
    Ak je upozornenie falošné, bráň sa. Napíš zamestnávateľovi, že s upozornením nesúhlasiš, lebo ... a pošli mu to doporučene s doručenkou, aby si mala dôkaz o tom, že zamestnávateľ list prevzal. Ak v upozornení o porušení prac. disciplíny nie je upozornenie na možnosť výpovede, nemôže ti na jej základe zamestnávateľ dať výpoveď.

    Zákonník práce
    § 63 Výpoveď daná zamestnávateľom

    (1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
    e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.


    Ohováranie môže byť až trestným činom. Pozri tu http://www.pravny-poradca.sk/ohovaranie + príslušné paragrafy a pohroz nimi ohováračom, opäť najlepšie písomne.
    Naposledy upravil Llívia : 02.04.14 at 06:44
    evita732 Ďakujem pekne nikdy som sa s niečím podobným nestretla v živote , som skučne zhrozená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.