Zavrieť

Porady

predaj kvetín a registračná pokladňa

Dobrý deň, chcem sa opýtať, lebo si neviem poradiť...PO otvára prevádzku predaj balkonových kvetín, substrátov, hnojív............samozrejme potrebuje fiškálnu pokladňu..otázka znie: Keď príde tovar musím ho dať do skladu a potom????previesť do pokladne, a musím potom ešte vyskladňovať na základe uzavierky,alebo tiež len preniesť? alebo čo? Treba mi viesť sklady, prosím o radu, lebo som z toho jeleň. diky moja skromná predstava bola, že nejaké PLU položky, žeby substráty boli pod 1 číslom, hnojivá pod 2, muškát 3....ceny nahadzovať ručne do pokladne...alebo sa mýlim.....kto mi vie poradiť môže mi napísať do súkromnej správy aj číselko a ja mu cinkenem. diky
Mila123 a účtovníčku PO nemá???,
surfinka ako diky fakt za radu, že som snáď čakala odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    čo sa týka ERP tieto položky podľa želania Ti tam zavedie servisný technik, u koho ERP kupuješ. To nie je až taký problém-pod č.1 budeš mať rezané kvety, č.2 črepníkové kvety, 3 hnojivá, 4 substráty, 5 doplnky a pod. Ak budeš mať účtovníčku čo Ti povedie účtovníctvo spôsobom B - to je, všetko bude dávať do spotreby, nemusíš viesť sklad. Skladovú evidenciu si môžeš urobiť pod štvrťrokoch, kedy si spíšeš čo Ti ostalo podľa nákupu z faktúr a predložíš účtovnícke na zaúčtovanie napr. v tabuľke excel a ona Ti to preúčtuje na sklad. Podľa mňa Ti stačí takáto evidencia až na konci roka-kedy sa robí DP. Potom treba rozlíšiť predaný tovar a tovar torý ostal na sklade. Pekný deň!
    surfinka Dakujem pekne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    PO je povinná viesť skladovú evidenciu spôsobom A alebo B. Bude ERP prepojená s účtovným SW ?

    predaj kvetín a registračná pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.