Zavrieť

Porady

podnikanie s tortami

Dobrý den
chcem zacat podnikat a chcem sa opýtat ci tu nie je niekto kto robí s tortami z ovocia, ako je to s oznacovanim - etiketou (pretoze urcite budu nejake prísady ako nejaky gel na predlzenie trvanlivost, cokolada na skraslenie. ci tam treba vsetko popisat co je na surovinách alebo bude stacit len nazov suroviny.
Richard Tatiana vitaj na Porade. Skús zmeniť názov otázky presne na to čo sa pýtaš, tu nájdeš vysvetlené prečo: http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Ja ti odpíšem iba ako laik a zákazník.
    Čudujem sa, že ešte dnes nie je povinné uvádzať zloženie zákuskov v cukrárňach a pod. podnikoch rovnako ako pri každej inej potravine v obchode. Intolerancií na potraviny iba pribúda.
    Je nutné pridávať zložky na predĺženie trvanlivosti? A umelé tuky? O čo kvalitnejšie sú tieto produkty, keď sú vyrobené bez náhrad.
    Ak by si vyrábala iba vysokokvalitné torty ako kedysi predchádzajúce generácie, tak si ľudia radi priplatia. Budeš mať dobrý pocit z dobre vykonanej práce, klientom neuberieš na zdraví, klienti ťa budú vynášať to nebies.
    Radšej kvalita, ako kvantita.
    Čo je dobré, rozchýri sa samo. Ktorá normálna gazdinká doma pri pečení použije farbivo, umelý tuk v dnešnej dobe? Ja by som to nevedela nikomu ponúknuť, nielen blízkym.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cacka Presne ako píše korela...a skôr by som to robila na zákazku, takže žiadne predlžovače trvanlivosti by neboli treba....kvalitné cukrárky sú vždy dosť vyťažené....
    Peggynka Je to povinné,zvyčajne na cenovke to vidím:
    Predpis č. 24/2014 Z. z.Vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky o pekárskych výrobkoch, cukrárskych výrobkoch a cestovinách
    § 6
    Označovanie cukrárskych výrobkov

    (1) Nebalený cukrársky výrobok a cukrársky polotovar určené na predaj musia mať na dostupnom mieste uvedené zloženie.
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-24
    cacka Pokiaľ to chce predávať verejne, niekde v predajni, tak jasné, že to má svoje pravidlá. Ja som skôr myslela na to, že väčšina cukrárok pečie torty doma na objednávku a od takejto osoby asi ťažko budeš pýtať nejakú etiketu...
    Peggynka Zadávateľka chce podnikať s pečením,to nie je o susedskej službe,takže platí,čo som napísala-musí udávať zloženie.
      zbaliť
    kopretinka 10.04.14 12:27 priradil do Porady
    kopretinka 10.04.14 12:24 odstránil(a) z Porady
    kopretinka 10.04.14 12:23 priradil do Porady
    Richard 10.04.14 07:53 odstránil(a) z Porady
    Richard 10.04.14 07:51 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.