Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie

Zdravím,

prosím Vás, poraďte mi. Mám zamestnankyňu. ktorá u mňa robila od augusta 2005. Dovtedy bola evidovaná na úrade práce, poberala dávku v nezamestnanosti a zároveň pracovala na DVP. Mám jej urobiť ročné zúčtovanie bez ohľadu na to, že súčasne mala príjem z DVP a dávky v nezamestnanosti? Ďakujem za pomoc
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzkadzugi
Zdravím,

prosím Vás, poraďte mi. Mám zamestnankyňu. ktorá u mňa robila od augusta 2005. Dovtedy bola evidovaná na úrade práce a zároveň poberala dávku v nezamestnanosti. Mám jej urobiť ročné zúčtovanie bez ohľadu na tú dávku? Ďakujem za pomoc
ALe lehota na RZD bola do 31.3.2006. Mohla si jej urobiť. Dávka v nezamestnanosti sa do príjmu zo ZČ nezapočítavá. Lehota na žiadosť o RZD pre zamestnanca bola do 15.2.06.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Ále, neboj Zuzi

jasné, že zamestnanec ti to má dať do 15.02. ale aj keď ti to dá pozdejšie, čo urobíš, no, ako ústretový človek poradíš, aby dal spätný dátum a urobíš to. A keď urobíš ročnú zúčtovanie do 31.03.2006 - to sa aj tak premietne v mzde, ktorú robíš v apríli.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darana
Ále, neboj Zuzi

jasné, že zamestnanec ti to má dať do 15.02. ale aj keď ti to dá pozdejšie, čo urobíš, no, ako ústretový človek poradíš, aby dal spätný dátum a urobíš to. A keď urobíš ročnú zúčtovanie do 31.03.2006 - to sa aj tak premietne v mzde, ktorú robíš v apríli.
To je síce pekné, ale hlásenie o vyúčtovaní už bolo potrebné zaslať na DÚ.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Tweety
To je síce pekné, ale hlásenie o vyúčtovaní už bolo potrebné zaslať na DÚ.
Myslím, že keď ho pošle o 5 dní neskôr, nebude to také hrozné, nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darana
Myslím, že keď ho pošle o 5 dní neskôr, nebude to také hrozné, nie?
Hrozné to nebude, ale už pod pokutkou 2000.-.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Tweety
To je síce pekné, ale hlásenie o vyúčtovaní už bolo potrebné zaslať na DÚ.
A - mimochodom, pokazila si mi radosť, ako dobre som jej pomohla...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darana
A - mimochodom, pokazila si mi radosť, ako dobre som jej pomohla...
Ale to ja nie, ale zákon o správnych poplatkoch.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ale keď mali aj iných zamestnancov tak predpokladám,že hlásenie o vyúčtovaní na DÚ poslali. Tak si myslím,že by sa to ročné zúčtovanie dalo urobiť aj k 31.3. Alebo som na nejakú povinnosť zabudla?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Môžeš jej spraviť RZ, ale potom na tom Hlásení by mal byť zuvedený dátum vykonania RZ - 31.03. Alebo jej potom sprav RZ ku dňu aký bol uvedený na Hlásení.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lenkak
Môžeš jej spraviť RZ, ale potom na tom Hlásení by mal byť zuvedený dátum vykonania RZ - 31.03. Alebo jej potom sprav RZ ku dňu aký bol uvedený na Hlásení.
Takto nejako som to myslela. Len už som si nebola istá či som nezabudla na nejakú povinnosť.
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

Dobrý deň.
Mám zopár otázok, pre Vás možno banálnych, ale vŕta mi to hlavou, budem rada za každú odpoveď.
1. Čo dávam zamestnancovm po vykonaní ročného zúčtovania dane? Je mi jasné, že to RZD, ale mám im tlačiť aj tú druhú časť toho zúčtovania? Je tam napísané, že sa vypĺňa len na žiadosť zamestnanca. To predpokladám je v prípade, že by si ešte podával dodatočné daňové priznanie.

2. Do potvrdenia o zaplatení dane píšem na riadok 4 výšku nedoplatku, aj keď je napr. 5 Sk

Ďakujem
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

posúvam
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

StanislavaF Pozri príspevok
Dobrý deň.
Mám zopár otázok, pre Vás možno banálnych, ale vŕta mi to hlavou, budem rada za každú odpoveď.
1. Čo dávam zamestnancovm po vykonaní ročného zúčtovania dane? Je mi jasné, že to RZD, ale mám im tlačiť aj tú druhú časť toho zúčtovania? Je tam napísané, že sa vypĺňa len na žiadosť zamestnanca. To predpokladám je v prípade, že by si ešte podával dodatočné daňové priznanie. presne, ako píšeš, druhú stranu len v prípade, ak si podáva dodatočné DP

2. Do potvrdenia o zaplatení dane píšem na riadok 4 výšku nedoplatku, aj keď je napr. 5 Sk áno, ak si mu túto sumu zrazila zo mzdy. Zrazíš mu to len vtedy, ak chce darovať 2% zo zaplatenej dane. V podstate aj to potvrdenie slúži na účely darovania 2%. Ak ich zamestnanec nechce darovať, tak potvrdenie mu nevydávaš.

Ďakujem
odpoveď v texte
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Prosím Vás materská sa zdaňuje pri ročnom zúčtovaní, alebo nie? Ja som toho názoru, že je oslobodená od dane, ale včera som dostala takú informáciu, že aj materská sa zahrňuje do RZ. Je to pravda?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Deni Pozri príspevok
Prosím Vás materská sa zdaňuje pri ročnom zúčtovaní, alebo nie? Ja som toho názoru, že je oslobodená od dane, ale včera som dostala takú informáciu, že aj materská sa zahrňuje do RZ. Je to pravda?
Nie, nie je to pravda. Materské vyplácane soc. poisťovňou je príjem, ktorý je od dane oslobodený. Materské sa berie ako príjem manželky, ak si chce manžel na manželku uplatniť NČZD.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ďakujem za odpoveď, celkom ma splietla jedna pani. A ako je to s preplatkom dane a DB z roč.zúčtovania, keď zamestnankyňa ja na RD a vráti sa až po troch rokoch, kedy sa jej vyplatí, až keď sa vráti?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Deni Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, celkom ma splietla jedna pani. A ako je to s preplatkom dane a DB z roč.zúčtovania, keď zamestnankyňa ja na RD a vráti sa až po troch rokoch, kedy sa jej vyplatí, až keď sa vráti?
vyplatí jej ho zamestnávateľ teraz, spoločne s ostatnými zamestnancami.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ďakujem
0 0
Viera J. Viera J.

Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

som začiatočník
mám jednu otázočku - keď máme zamestnanca, ktorý u nás dosiahol príjem nižší ako 49 248 Sk - mohla som mu vykonať Ročné zúčtovanie dane?(zamestnanec mal podpísané daňové vyhlásenie)
ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Viera J. Pozri príspevok
mám jednu otázočku - keď máme zamestnanca, ktorý u nás dosiahol príjem nižší ako 49 248 Sk - mohla som mu vykonať Ročné zúčtovanie dane?(zamestnanec mal podpísané daňové vyhlásenie)
ďakujem
Mohla, prečo by nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať