Zavrieť

Porady

investor/predaj

zdravim, už som dohodnutý s človekom, ktorý robi weby, že mi jeden urobí a ja ho budem vyplácať po dobu 5 rokov 30% zo zisku. aku zmluvu by sme mali podpísať?
Chobot Neviem prečo mám taký pocit, že si z nás robíš len srandu. Tvoj problém je až príliš nápadný tomuto jednotémovému členovi:

http://www.porada.sk/t237818-kde-naj...gramatora.html

Nechce sa mi veriť, že behom 2 mesiacov sa nájdu 2 ľudia, ktorí majú rovnaký problém a obaja si pýtajú radu na porade.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zmluva o tichom spoločenstve = § 673 a nasl.obchodného zákonníka

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    hmmm to je dosť málo informácií na to aby sa ti dalo kvalifikovane odpovedať... avšak to musí byť sakra dobrý web, ak ho máš splácať 30 % zo zisku po dobu 5 rokov.... - zisk sa zistuje ku koncu kalendárneho roka... ak spustíš web v priebehu roka, ako chceš zabezpečiť spravodlivé vyplatenie? zisk je jedna vec avšak obrat druhá... ako chceš zabezpečiť človeku, že zisk nezoptimatizuješ na minimum, alebo inak, čo ak budeš prvé tri roky v strate...
    AVE_JA Naozaj ide o dobre prepracovaný web spoločne s mob apkou. Je možné teda do zmluvy zakomponovať vzorec na výpočet...v takom prípade je to možné? Strata sa odpúšťa.
    Ice dive to čo si zmluvné strany dohodnú a neodporuje zákonom a je vykonateľné je možné...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.