Zavrieť

Porady

Urychleny vklad do katastra

Dobrý den,

minulu stredu som podal navrh do katastra s tym, ze pracovnicke povedal, ze s a jedna o urychleny vklad s kolkami 266 euro. Ona to tam napial perom. Dnes som som zistil, ze konanie bolo prerusene z dovodu neuvedenie v navrhu, ze sa jedna o uryhcleny vklad. Vkladar odo mna ziada dodatok k zmluve, ze sa jedna o urychleny vklad. Tento dodatok neviem nikde najst a ani neviem ako ma zniet. Viete mi poradit neviem ci ide vkladarovi o cistu sikanu, alebo je skutocne pedantny ? zatial som nikoho nestretol s podobnym prolemom jedna sa o hypotekarny uver z uveroveho druzstva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Urýchlené konanie o vklade sa vykoná na základe žiadosti (§ 32 katastrálneho zákona). Návrh na vklad môže teraz podať len jeden účastník, teda aj žiadosť o urýchlené konanie.
    Zo žiadneho ustanovenia zákona ani vyhlášky nevyplýva, že by mala byť žiadosť o urýchlené konanie (teda rozhodnutie - nie priamo vklad) mala byť uvedená v zmluve.

    § 32
    (1) okresný úrad rozhodne o návrhu na vklad do 30 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad.
    (3) okresný úrad môže rozhodnúť na základe žiadosti o urýchlené konanie o návrhu na vklad a zaplatení správneho poplatku10e) do 15 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad. Ak v tejto lehote nerozhodne, rozhodne v lehote podľa odseku 1.
    Lenhart.i. Ďakujem. Da sa stiahnut vzor tejto ziadosti ?
    Mária27 Myslím, že ti mali vyhovieť aj pri ústnej žiadosti, ale napíš im teraz list, uveď všetky údaje ako pri vklade a žiadaj ...
    Pozri aj vysvetlenie ústredného orgánu štátnej správy nadriadeného katastru
    http://www.skgeodesy.sk/sk/spravy-ka...ne-informacie/

    Urychleny vklad do katastra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.