Zavrieť

Porady

zvysovanie ZI po novom - postup

Dobry vecer, aky postup zvysovania zakladneho imania funguje po novom? SRO ma jedineho spolocnika, takze predpokladam, ze treba Vyhlasenie jedineho spolocnika. A co potom? Zaniest na OR so sprievodnym listom? Aky doklad dolozit? Dakujem za odpoved
Naposledy upravil btt12 : 26.05.14 at 18:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    pri zvyšovaní ZI nie je potrebné sumu vkladať na bankový účet....toto je dosť komplikovaná zmena v spoločnosti pre niekoho, kto s tým nemá skúsenosti, radila by som zveriť vyhotovenie všetkých dokladov niekomu, kto je v tom "doma"
    btt12 Ako som vcera pisala, ZI mam uz zmenene. Da sa to aj bez skusenosti, len sa treba trochu prehrabat internetom A samozrejme ziada si to trocha casu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    čo myslíš po novom? ZI musí byť zaplatené na účet v banke, o inej zmene neviem.
    Potrebuješ Rozhodnutie, nie vyhlásenie, úplné znenie zakl. listiny. Chceš zvyšovať ZI nad povinných 5000 EUR?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    btt12 Po novom myslim hlavne to,ze uz nestačí vklad hotovosti.peniaze treba dokladovať na úcte.ZI chceme zvýšiť na 10000 EUR. Momentálne je 5000 EUR.a mas pravdu,myslela som rozhodnutie.
    KEJKA tak teda? odpoveď platí.
    btt12 Ahoj Kejka, potrebovala by som si to upresnit, ak ti to neprekaza. Ak chcem zvysit ZI, tak potrebujem:
    1. Uplne znenie povodnej Zakl. listiny
    2. Rozhodnutie jedineho spolocnika o zvyseni ZI
    3. Stav na BU (k akemu dnu?)

    Takto to zanesiem na OR so sprievodnym listom. Treba aj nejake kolky?

    Velmi pekne dakujem za odpoved, na internete sa k tomu neviem vobec dopatrat.
    Bednarova J spolu s navrhom na zapis zmeny zapisanych udajov - formular č. 8
    https://www.justice.gov.sk/kop/or/or.htm
    a kolkom 66 E ak elektornickym podpisom tak polovicu
    s bankovym uctom si nie som ista , viem ze sa preukazuje pri zalozeni sro podľa § 60 ods. 2 ObZ - nove znenie, ale ci aj na zvysenie ZI
    btt12 Velmi pekne dakujem za odpoved!a zakladateľka listina staci v kópii? Pripadne overenej kópii? Kópiu BU by som pre istotu teda prilozila tiež.
    btt12 A este by som mala jednu otazku - v tom formulari c. 8 sa ako prilohy pisu len - rozhodnutie a vyhlasenie o prevzati zavazku (v nasom pripade len tieto dve). Ako je to teda s tou zakladatelskou listinou, ano ci nie? Vdaka
    btt12 Tak uz mam pripravene:
    1. Rozhodnutie jedineho spolocnika o zmene zakladatelskej listiny a o zmene zakladneho imania
    2. Nove znenie ZL
    3. Vyhlasenie spolocnika o prevzati zavazku
    4. Vyhlasenie konatela o zmene rozshau splatenia ZI a o zmene rozsahu splatenia vkladu spolocnika
    5. navrh na zapis zmeny

    Uz mam k tomu len jednu otazku - v kolkych vyhotoveniach mam odovzdat formulare - v jednom alebo v dvoch? Bude nova ZL a Rozhodnutie automaticky ulozene do Zbierky listin? Dakujem vopred
    btt12 ZI zvysene Dakujem za rady!
      zbaliť

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Dá sa prehrabať internetom, stratiť nad tým aj 3 dni, dá sa to podať aj tak, že to odmietnu a dá sa to urobiť aj tak, že sa každý venuje svojmu biznisu a profík robí to čo profesionálne a kvalitne urobiť vie. Ja vždy hovorím, že čas sú peniaze. No nad tým niekedy nik nerozmýšľa. Zvýšenie ZI nie je až taká rutinná záležitosť ako sa zdá.

    zvysovanie ZI po novom - postup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.