Zavrieť

Porady

Peniaze na ceste

zdravim vas poradaci, mam takz problem a nie su tie nazory zjednotene.
ako uctovat výber kartou , ako peniaze na ceste alebo nie?
docitala som sa tu den cerpania 501/325 ako ID
a v den výpisu 325/221



je to tak spravne alebo to musi ist cez pokladnu:
banka dotacia 261/221
pokl. prijem 211/261
pokl. výdaj 501/211
alebo je uplne iný postup, lebo stale mi vysia peniaze na ceste a neviem si s tým rady...pomoooc

dakujem ked mi to upresnite
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    ja to účtujem cez peniaze na ceste, výber 261/221 a následne vklad 211/261.
    Podľa mňa to máš výhodnejšie. Do pokladne doložíš doklad o nákupe 501/211 a nemusíš mať id.

    elena74 je offline (nepripojený) elena74

    elena74
    cize pouzívas ten postup......... banka 261/221
    pokladna211/261
    pokladna 501/211
    a tým padom sa mi peniaze na ceste vynulujú lebo mi tam akosi hrozna cifra.
    a tak je to aj s ostatnými vybermi karty?
    dakujéém

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    presne tak, ked vyberas korunky kartou, tak cez 261 "peniaze na ceste" preto sa to tak volá, ty už máš korunky, ale ešte nemáš výpis z banky.

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    Otázka znela takto:
    elena74
    ako uctovat výber kartou , ako peniaze na ceste alebo nie?
    Takže 501 myslela Elenka asi nákup mat. po výbere, ale ťažko čítať jej myšlienky.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Na bankových výpisoch sa neúčtuje na 5xx nič, okrem bankových poplatkoch..

    Leon je offline (nepripojený) Leon

    audítor, filmár, záhradkár, hudobník ...viac Leon
    Platba bankovou kartou je v momente platby (cez terminal)
    vlastne príkazom k uhrade. Predavajuci mi odovzda listok z terminalu a
    danovy doklad napr. z reg. pokladnice. Pokial este nemam bankovy vypis,
    tak mozem uctovat na zaklade listka z terminalu a danoveho dokladu
    z reg. pokladnice (napr. pri kupe kanc. materialu) 501/261.
    Po doruceni bank. vypisu zauctujem 261/221.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Babenko, ako potom zúčtuješ platbu za nájomné, ak máš objekt prenajatý od súkromnej osoby a užívaš ho na podnikanie, pričom nájomné platíš podľa nájomnej zmluvy? Nie náhodou 518/221? Tak isto iste platíš koncesionárske poplatky za televízor, ktorý užívaš na podnikanie, pričom zaplatíš z účtu bez faktúry, nakoľko Slovenská televízia faktúry neposiela a účtuješ to priamo z BU do nákladov. Takýchto príkladov je podstatne viac. Takže nielen poplatky banke. Veď napr. ani poisťovne ti za poistky neposielajú faktúry, čiže platba ide priamo z účtu do nákladov.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    evuša
    Babenko, ako potom zúčtuješ platbu za nájomné, ak máš objekt prenajatý od súkromnej osoby a užívaš ho na podnikanie, pričom nájomné platíš podľa nájomnej zmluvy? Nie náhodou 518/221? Tak isto iste platíš koncesionárske poplatky za televízor, ktorý užívaš na podnikanie, pričom zaplatíš z účtu bez faktúry, nakoľko Slovenská televízia faktúry neposiela a účtuješ to priamo z BU do nákladov. Takýchto príkladov je podstatne viac. Takže nielen poplatky banke. Veď napr. ani poisťovne ti za poistky neposielajú faktúry, čiže platba ide priamo z účtu do nákladov.
    napr. cez účet 379....

    joki je offline (nepripojený) joki

    joki
    evuša
    Babenko, ako potom zúčtuješ platbu za nájomné, ak máš objekt prenajatý od súkromnej osoby a užívaš ho na podnikanie, pričom nájomné platíš podľa nájomnej zmluvy? Nie náhodou 518/221? Tak isto iste platíš koncesionárske poplatky za televízor, ktorý užívaš na podnikanie, pričom zaplatíš z účtu bez faktúry, nakoľko Slovenská televízia faktúry neposiela a účtuješ to priamo z BU do nákladov. Takýchto príkladov je podstatne viac. Takže nielen poplatky banke. Veď napr. ani poisťovne ti za poistky neposielajú faktúry, čiže platba ide priamo z účtu do nákladov.
    PÚ je o predpise a úhrade, ak nemáš doklad - neúčtuj ! ! ! Ak máš zmluvu, prihlášku na konces.poplatky, a pod. tak predpis a potom úhrada.
    ja sa tiez priklanam k nazoru, uctovat to cez závazkový úcet. teda doklad z ERP, uctujem tak, ze si k nemu vystavim IND (inter.doklad) a zauctujem 502/379, 343/379. a na vypise zauctujem 379/221.
    ucet 261 by som skor pouzila pri pohybe penazi mezdi bankou a pokladnou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.