Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK si nezamestnaná, nie si teda poistená v SP, nemôžeš pracovať bez zmluvy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ako dobrovolne nezamestnaná nemôžeš manželovi vypomáhať bez pracovno-právneho vzťahu (dohoda, alebo prac.zmluva), ide o nelegálnu prácu, lebo nie si dôchodkovo poistená.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tak ako si to napísala ide o nelegálnu prácu, nech ťa zamestná .
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelie alebo sa dobrovoľne poisti do SP na dôchodkové - potom to už nie je nelegálna práca
    veronikasad samotné dôchodkové sa nedá ...
    hanelie tak celé
    veronikasad nemocenské a poistenie v nez. nemusí. Len k tomu dôch.treba aj ost.fondy.
    Angelin veronikasad - prosim ta, mam rovnaky problem,som SZCO, neplatca DPH, chcel by som vediet, ci moze pre mna manzelka, ktr. je evidovana na UP ako nezamestnana pracovat v obchode...
    Pokial je evidovana na UP, zdratovne poistenie za nu plati stat. Aby to bola legalna praca, musela by si platit dochodkove poistenie a ostatne fondy - aku sumu by to obnasalo?
    Nemusi mat so mnou uzatvorenu dohodu ani PZ, teda moze pracovat bez naroku na odmenu.
    Musim tuto skutocnost niekde nahlasit? Pripadne mam nejake ine povinnosti?
    Dakujem vopred.
      zbaliť

    Manžel má živnosť, prevádzkuje obchod. Predávam tam ja. Podľa zákona ma priamy príbuzý nemusí zamestnať. Ako mám platiť odvody, ako dobrov. nezamestnaná? Alebo je lepšie, aby ma zamestnal?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.