Zavrieť

Porady

musím umožniť prechod autom cez môj pozemok k nehnuteľnosti v jeho strede, keď k nej žiadna cesta nevedie?

Nehnuteľnosť (dom) vlastnil jeden a ten istý dnes už nežijúci majiteľ. Dom kúpili na chalupárčenie pred pätnástimi rokmi, bez záujmu kúpiť niektorú z parciel susediacou s prístupovou cestou. Ja si chcem pozemok skladajúci sa z viacerých parciel oplotiť a im to komplikuje prístup ku domu. Hlavne sa dožadujú prichádzať zo všetkých strán.
Naposledy upravil Ivo65 : 08.06.14 at 20:31
5 komentárov     zbaliť
ivka70 A ako sa k takej nehnutelnosti on dostal?
Standardne nie je mozne postavit kdesi nehnutelnost bez pristupovej cesty ....
buchač Ivi....dá sa .

Príkladne nehnuteľnosť bola postavená dávnejšie . Okolo nej boli holé pozemky . Po nejakej dobe sa určité časti mohli predať a nehnuteľnosť ostala osamotená ako domček na kuracej nôžke ...
ivka70 ja viem, len na spravnu odpoved musi zadavatel otazky specifikovat .... skor mi to pripads, ze to bol spolocny dvor ...ako byvali v minulosti ...
buchač Jednoduchá otázka , no odpoveď je trochu zložitejšia .

Málo infa totiž ...
arizona A oni nemaju naozaj ziaden iny mozny pristup? Alebo moznost odkupenia nejakeho kuska pozemku na prejazd?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zo všetkých strán? Ponúkla by som mu na predaj tú najkratšiu (písomne) a ak by nesúhlasil,nech sa súdi.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Ak aj nebudes suhlasit, je len malo okolnosti ktore mu neumoznia zriadit vecne bremeno prechodu a prejazdu ( ak to nebude ,,TVOJ,, sudca ). Ponukni mu na predaj alebo vymenu pozemok pod pristupovou cestou . Je to rozumnejsie ako sa sudit.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    .
    dost malo info si dal, takze sa neda na 100% odpovedat. Ale odpoved na tvoju otazku je, ze ak nemas na pozemku vecne bremeno prechodu,alebo prejazdu, tak nemusis.

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    ak nie je iná možnosť prechodu a prechod cez Váš pozemok je z hľadiska účelnosti a možného narušenia tretích osôb najvhodnejší ANO
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona aj ked nema ziadnu tarchu na LV ? To len tak?
    bodliak Zápis práva prechodu dosiahne súdnou cestou.
    Peggynka A zadarmo?
    arizona To nie je vobec iste, ze ho dostane. To by nebolo tolko volnych nepredajnych pozemkov, ktore su bez pristupovej cesty.
    Mária27 Ak ide o chalupu, môže auto odstaviť na ceste.
    pavol54 a vyberie s kufra motorové rogalo. minule si jedna namierila a chcela prejsť peši cez pole(plné zeleniny) ja že v žiadnom prípade, nech si nerobí skratku ale prejde po poľnej ceste
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak tam cesta nevedie ale v minulosti viesť mohla, Nehnuteľnosť a pozemok mohol patriť jednému majiteľovi, s tým že ten pod nehnuteľnosťou bol E, iný bol C tak to rozpredal a dnes sú samostatní majitelia, starousadlíci presne vedia kadiaľ cesta viedla v minulosti, tak že ak viedla cez tvoj tak určite neskorumpovaný sudca rozhodne objektívne
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ferdosondo Teraz už len kde nájsť takého sudcu
    pavol54 zabudol som dať do úvodzoviek
    felix1 Ved to je dovod preco sa natahuju sudne konania v SR, aby si nasiel tu bezpecnu ,,cestu,, k sudcovi Ak by mal sudca termin na rozhodnutie do 365 dni, nenajdes vnuka bratanca svojho deda s kontaktom na sudcovu III. manzelku aby si sudcu ,,poziadal,, o spravodlive rozhodnutie Ved neuplatnost sudov je u nas priam, alebo praimo ? neprelomitelna ...
      zbaliť

    musím umožniť prechod autom cez môj pozemok k nehnuteľnosti v jeho strede, keď k nej žiadna cesta nevedie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.