Zavrieť

Porady

Čo napísať do vyjadrenia k návrhu na rozvod?

S rozvodom súhlasím, ale k argumentom,ktoré sú uvedené v návrhu na rozvod mám určité výhrady. Neviem, ako vôbec začať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Keď súhlasíš,tak nehľadaj pravdu,prekusni to a nemusíš pred cudzími ľuďmi prať špinavé prádlo...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    doly12 veď toto si hovorím aj ja, len ma tie klamstvá dosť štvú....
    kopretinka do papiera napíš,že súhlasíš,na súde môžeš povedať všetko ostatné......
    Emka Roman len sa priprav, že ak povie jedna strana, povie aj druhá
    Peggynka Čím menej to budeš rozpitvávať,tým skôr to budeš mať za sebou a rozvod bude kultúrnejší...
    lujza.j by som nerobila atrakciu sudcovi....stačí, že sa tam súkromie pretriasa....
    doly12 mylíš, že stačí keď napíšem že s rozvodom súhlasím, len mám námietky voči všetkému čo uviedol do návrhu? a k ostatnému sa vyjadrím na súde? pretože tam napísal také veci, čo absolutne nie sú pravdivé...ďakujem za rady...
    kopretinka jasné........
      zbaliť

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    S rozvodom súhlas.

    Ale dovolím si pripomenúť tému delenia majetku, kde sú rôzne záležitosti brané do úvahy:

    Občiansky zákonník § 150
    Pri vyporiadaní sa vychádza z toho, že podiely oboch manželov sú rovnaké. Každý z manželov je oprávnený požadovať, aby sa mu uhradilo, čo zo svojho vynaložil na spoločný majetok, a je povinný nahradiť, čo sa zo spoločného majetku vynaložilo na jeho ostatný majetok. Ďalej sa prihliadne predovšetkým na potreby maloletých detí, na to, ako sa každý z manželov staral o rodinu, a na to, ako sa zaslúžil o nadobudnutie a udržanie spoločných vecí. Pri určení miery pričinenia treba vziať tiež zreteľ na starostlivosť o deti a na obstarávanie spoločnej domácnosti.

    Vysporiadanie BSM je však iná právna záležitosť ako rozvod, ten má výsledok len rozvádza alebo nerozvádza.

    Čo napísať do vyjadrenia k návrhu na rozvod?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.